Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Paweł Brożek podpisze nowy kontrakt i dogoni legendę Brychczego?

​Niektórzy twierdzą, że powinien zrobić większą karierę, ale i tak 99 procent piłkarzy Ekstraklasy może mu pozazdrościć dokonań: dwukrotny król strzelców, siedmiokrotny mistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, mistrz Szkocji. W wieku 36 lat Paweł Brożek ma apetyt na jeszcze jeden sezon, a wkrótce powinien podpisać kontrakt.

W "Białej Gwieździe" rozegrał 337 spotkań w Ekstraklasie, w GKS-ie Katowice - 20. Na liście wszech czasów jest 24., ale do legendarnego Lucjana Brychczego, który jest 17. brakuje mu zaledwie 11 spotkań. Najważniejsze, że "Brozio" jest zdrowy, w pełni formy, co pokazał w sparingu z Sandecją i nadal jest potrzebny szatni, jako jeden z liderów.

- To prawda, że Paweł na razie jest bez kontraktu, ale mam nadzieję, że wszystko zostanie dograne i "Brozio" z nami zostanie - nie kryje trener Maciej Stolarczyk.

- Paweł Brożek to nie jest zawodnik, którego w trakcie trzyletniego kontraktu sprzedamy za 1,5 mln euro. Tym niemniej jest ogromną legendą klubu, wspaniałym człowiekiem, piłkarzem wciąż w wysokiej formie. Temat jego nowej umowy zostanie w rozsądny sposób rozwiązany. Nie chcę zbyt dużo zdradzać, gdyż jesteśmy w trakcie negocjacji - powiedział Interii p.o. prezesa Wisły SA Piotr Obidziński.

Reklama

W okresie późnej jesieni kariery "Brozio" nie będzie pewnie najlepszym snajperem zespołu, jednak młodsi napastnicy krakowian sporo się mogą od niego nauczyć. Pomyśleć, że jego brat bliźniaczy - Piotr, który wcześniej przebił się do składu "Białej Gwiazdy", zakończył karierę już ponad cztery lata temu.

MiBiWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy