Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Wisła Kraków - Osman Chavez grał na mundialu, ale przy Reymonta go nie chcą

Stoper z Hondurasu Osman Chavez ma jeszcze blisko dwa lata kontraktu z Wisłą Kraków. Sęk w tym, że przy Reymonta nikt go nie chce, nie ma też ofert dla piłkarza. Jaka będzie jego przyszłość?

Osman Chavez zagrał drugą połowę meczu Francja - Hondura na MŚ w Brayzlii (3-0 dla "Trójkolorowych"), ale od tamtego momentu w jego karierze dzieje się już tylko gorzej. W Chinach nie udał mu się awans do ekstraklasy, a teraz Wisła będzie robić wszystko, aby go wytransferować, bądź rozwiązać umowę za porozumieniem stron z zawodnikiem.  

Osman Chavez trafił do Wisły w okresie jej prosperity, w lipcu 2010 roku. Dostał normalny jak na owe czasy kontrakt. Łącznie z premiami i wyjściówkami może inkasować nawet 100 tys. zł miesięcznie. Dzisiaj Wisły nie stać na płacenie takich apanaży, a na dodatek Chavez nie przebił się do składu Franciszka Smudy w okresie przed sprowadzeniem Richarda Guzmicsa, który okazał się być przebojem Ekstraklasy. W listopadzie skończyło się wypożyczenie Osmana do QD Jonoon i chiński klub nie wyraził chęci prolongaty tej transakcji.

Reklama

Trener Wisły stawia sprawę otwarcie. - Dzwonił do mnie ostatnio menedżer Chaveza i powiedziałem mu jak jest - szansę na grę Osmana u nas są znikome, a szkoda, by chłopak zmarnował sobie dwa lata, siedząc u nas na ławce - powiedział nam Smuda.

Sęk w tym, że na razie nie ma zainteresowania innych klubów Osmanem.

- Fakty są takie, że Osman Chavez ma z nami kontrakt do 2016 roku i w styczniu będzie musiał się stawić na treningach z zespołem. A to, czy trener Smuda będzie go wystawiał do gry, zależy już od decyzji naszego szkoleniowca - tłumaczy dyrektor sportowy Wisły Zdzisław Kapka.

W drugoligowym Qingdao Jonoon Chavez rozegrał 26 meczów ligowych, w których strzelił jednego gola. Z Wisłą Kraków zdobył mistrzostwo Polski w 2011 r., grając w parze z Kew Jaliensem, i awansował do Ligi Europejskiej, ale dzisiaj po tamtej drużynie zostały tylko długi, z których klub próbuje się wykaraskać.

Osman rozegrał 55 meczów w reprezentacji kraju, był nawet na MŚ w Brazylii, ale ostatnio wypadł z orbity zainteresowań selekcjonera Hernana Medforda. Medford nie powołał go nawet na turnee po Chinach i Japonii, z którą Honduranie przegrali 0-6, choć wystawiał po dwie jedenastki. Chaveza nie ma w reprezentacji, nie gra też na zawodowym poziomie od pół roku. W takich okolicznościach trudno będzie o znalezienie nowego pracodawcy dla Osmana.

Autor: Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje