​Wisła Kraków. Ondraszek w końcu zaczął trafiać. Co będzie zimą?

W poprzednich dwóch sezonach Zdenek Ondraszek zdobył trzy bramki, a w tym do siatki trafił już dwukrotnie i na razie skutecznie walczy o mocną pozycję negocjacyjną w rozmowach z Wisłą o przedłużeniu umowy.

Ondraszka powoli spisywano na straty. Co prawda pierwszą rundę przy Reymonta miał obiecującą (6 bramek), ale później było już tylko gorzej. W następnym sezonie zdobył trzy bramki, a w ostatnim żadnej, choć w dużej mierze skomplikowały mu to kontuzje.

Reklama

Teraz Wisła nie ma wyboru, bo po odejściu Carlitosa musi stawiać na czeskiego napastnika. I na razie nie wychodzi na tym najgorzej.

Ondraszek strzelił gola Miedzi Legnica, a w piątek zdobył piękną bramkę przeciwko Wiśle Płock. Piłkę zgrał mu klatką piersiową Rafał Boguski, a Czech bez zastanowienia huknął z powietrza z pierwszej piłki nie do obrony.

- Kiedyś w Norwegii też zdobyłem gola zza pola karnego, ale wtedy piłka wpadła niżej. Muszę przyznać, że to trafienie było jednym z najpiękniejszych w mojej karierze - przyznał Ondraszek po remisie z Wisłą Płock 1-1.

Rafał Pietrzak, obrońca Wisły: - Cieszę się, że Zdenek zaczął strzelać, bo media mówiły, że potrzebujemy nowego napastnika, tymczasem jak Ondraszek nie będzie kontuzjowany, to na pewno zdobędzie dla nas kolejne bramki. On jako piłkarz, ale też człowiek, cały czas walczy. Robi wiele, by grać i strzelać, więc się cieszę z jego trafień i mam nadzieję, że kolejne przed nim.

Nie wiadomo jednak, jak długo Ondraszek będzie jeszcze występował przy Reymonta, ponieważ zimą kończy się jego umowa z Wisłą. Z jednej strony wszyscy przy Reymonta trzymają kciuki, by Czech zdobył jak najwięcej bramek, ale z drugiej z każdym trafieniem rośnie jego wartość. Jeśli będzie miał świetną jesień, to może nie mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy, a w rozmowach z Wisłą o przedłużeniu umowy postawi wysokie wymagania finansowe.

Skuteczny Ondraszek jest jednak dla krakowian na wagę złota, bo bogactwa w ofensywie nie ma. Jesus Imaz na razie jest bardzo nieskuteczny, a rezerwowy napastnik - Marko Kolar - w poprzednim sezonie bramki dla Wisły jeszcze nie zdobył.

Być może będzie jednak trzecie rozwiązanie, ponieważ w poniedziałek treningi z Wisłą rozpoczyna Paweł Brożek.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Z Krakowa Piotr Jawor

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Zdenek Ondraszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje