Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (26 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (25 pkt.)

Wisła Kraków. Na tym polega siła ekipy Hyballi

Błędy sędziów i własna nieskuteczność kosztowały "Białą Gwiazdę" stratę pięciu punktów w trzech meczach ligowych rozegranych w 2021 r. Po stronie zysków są zatem tylko cztery "oczka", ale i tak Peter Hyballa postawił pieczątkę jakości na stylu gry Wisły.

Wysokie ustawienie

Wisła gra odważnie. Dowodzi tego wykres średnich pozycji jej piłkarzy w spotkaniu ze Śląskiem. Oprócz bramkarza Mateusza Lisa tylko Adi Mehremić, Michal Frydrych i Patryk Plewka byli ulokowani na własnej połowie, przy czym Plewka bardzo blisko linii środkowej. Pozostali piłkarze, w tym obrońcy Maciej Sadlok i Łukasz Burliga grasowali na połowie Śląska!

Reklama

Najbliżej bramki rywala operował oczywiście Felicio Brown-Forbes, ale miał wsparcie operujących tuż za nim Jeana Carlosa, Stefana Savicia, Yawa Yeboaha i Burligi, który był piątym wiślakiem grającym najbardziej odważnie.

Tempo i intensywność

Szybkość biegania i wymiany podań, to również znak jakości Wisły Hyballi.  W tempie celnych podań krakowianie byli górą nad Śląskiem (11.7 do 11.1), podobnie jak w tempie akcji ofensywnych (17.6 do 17.3) i pod względem intensywności pojedynków (tu przewaga wynosiła 12.9 do 11.4).

Wisła łapie rywala za gardło i nie daje mu nabrać powietrza. Gdyby miała jeszcze napastnika na poziomie choćby Alona Turgemana. Felicio Brown-Forbes był aktywny i waleczny, ale cieniem na jego występie kładzie się zmarnowany rzut karny. Peter Hyballa zastanawia się, komu powierzyć wykonanie ewentualnej następnej "jedenastki".

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Pod względem jakości strzałów, wskaźnik XG (uderzenia, które zapowiadają bramkę) "Biała Gwiazda" zdeklasowała wręcz rywala: 2.2 do 0.56.

Czołowa trójka wiślaków, pod względem InStat Index to: Yeboah (303), Gieorgij Żukow (273), Frydrych (272).

Wisła posłała na deski Śląsk także pod względem biegania. I ta zarówno ilościowo, jak i jakościowo. Pokonała 110.44 km (Śląsk 104.89 km), wykonała też 109 sprintów (1.89 km), przy 77 (1.31 km) wrocławian, mimo że to Śląsk miał najwięcej biegającego zawodnika w swych szeregach (Mathieu Scalet - 11.14 km, wobec 10.97 km Burligi).

Szybki jak ... Jean Carlos

Przygotowania a’la Hyballa świetnie wpłynęły na Jeana Carlosa, który ponownie został najszybszym zawodnikiem meczu i rozpędził się do 32.64 km/h.

Hyballa jednocześnie promuje wiślacką młodzież. Oprócz błyszczącego w pierwszym składzie Plewki na ławce ma aż sześciu młodzieżowców: Kamila Brodę, Krystiana Wachowiaka, Serafina Szotę, Kacpra Dudę, Aleksandra Buksę i Piotra Starzyńskiego, który dał kolejną dobrą zmianę.

Zobacz szczegóły z Ekstraklasy!


Dowiedz się więcej na temat: Peter Hyballa | Wisła Kraków | Jean Carlos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje