Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Marko Kolar dołączył do stowarzyszenia kibiców

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków ma nowego członka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że został nim Marko Kolar - były napastnik "Białej Gwiazdy", który latem zamienił Kraków na FC Emmen.

Kolar po zakończeniu sezonu przeniósł się do holenderskiej Eredivisie. Emmen zapłaciło za niego pół miliona euro. Teraz Rafał Wisłocki, były prezes Wisły, namówił Chorwata do wstąpienia w szeregi Socios.

Założone w ubiegłym roku stowarzyszenie zrzesza kibiców, którzy wspierają klub regularnymi składkami. O przeznaczeniu zebranych pieniędzy w specjalnym głosowaniu decydują członkowie Socios. W czerwcu uznali, że w przyszłym sezonie przekażą klubowi milion złotych - miesięcznie na konto Wisły ma wpływać 85 tys. zł. Obecnie w szeregach Socios jest już ponad 1700 kibiców.

Reklama

Kolar tego lata strzela gole w sparingach FC Emmen, ale ostatnie dwa sezony spędził w Wiśle. Długo nie potrafił przebić się do podstawowego składu, a zimą, gdy klub stanął nad przepaścią, rozwiązał nawet kontrakt. Dał się jednak namówić do powrotu i wiosną wyrósł na najskuteczniejszego piłkarza Wisły. Poprzedni sezon zakończył z 12 trafieniami w Ekstraklasie.

DG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL