Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (22 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (17 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

​Wisła Kraków. Marek Motyka: Cierpię, ale żyję nadzieją

Marek Motyka 12 lat występował w Wiśle, zagrał dla niej ponad 300 meczów, a dziś przygląda się trudnej sytuacji przy Reymonta. - Wydaje mi się, że powoli wszystko zaczyna się jednak zazębiać - mówi z optymizmem szkoleniowiec.

Wyniki, tabela, statystyki Ekstraklasy - TUTAJ

Napisać, że sytuacja w Wiśle jest nieciekawa, to nic nie napisać. Klub miał problemy przy okazji zmiany właściciela, cały czas ma kłopoty finansowe, a drużyna znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli.

Reklama

Z końcem lipca właścicielem klubu przestał być Bogusław Cupiał, który sprzedał go Jakubowi Meresińskiemu. Nowy właściciel Wisły okazał się jednak osobą kontrowersyjną i w końcu klub wrócił pod skrzydła Towarzystwa Sportowego Wisła.

- Wydaje mi się, że powoli zaczyna się to zazębiać. Pojawiają się jacyś sponsorzy, ale zarządowi trzeba dać czas, w końcu wszyscy są tam nowi - podkreśla Motyka.

Nowy zarząd na razie nie może być też zadowolony z wyników sportowych, bo drużyna gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wisła przegrała siedem spotkań z rzędu, w całym sezonie zdobyła raptem trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

- Taki bilans zastanawia, bo Wisła ma przecież bardzo podobny skład do poprzedniego sezonu. To drużyna na górną ósemkę, ale potrzebuje przełamania. Przecież gry w piłkę się nie zapomina. Nie wolno oglądać się wstecz, tylko należy patrzeć do przodu, choć tej indolencji strzeleckiej nie jest w stanie sobie wytłumaczyć - podkreśla Motyka.

Szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że sposób na zażegnanie kryzysu jest tylko jeden - zwycięstwo. Najbliższą okazję krakowianie będą mieli w sobotę, gdy na swoim boisku zmierzą się z wicemistrzem Polski Piastem Gliwice (godz. 20.30).

- Nie wyobrażam sobie, by Wisła straciła z nimi punkty. Wystarczy, że drużyna wygra 2-3 mecze i wszystko się zmieni, podskoczą znacznie w tabeli. Wisła będzie grała solidnie, bo to potrafi. Na razie jednak cierpię, bo występowałem w tym klubie 12 lat, ale wierzę, że jak już chłopaki wygrają, to ruszą z kopyta - podkreśla Motyka.

Piotr Jawor

Wyniki, tabela, statystyki Ekstraklasy - TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Marek Motyka | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje