Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Marcin Wasilewski podpisał kontrakt do końca sezonu

Marcin Wasilewski został zawodnikiem Wisły Kraków. "Wasyl" podpisał kontrakt do końca sezonu z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, poinformował internetowy serwis klubu.

Wasilewskiego nie trzeba przedstawiać kibicom. Urodzony w Krakowie czterokrotny mistrz Belgii z Anderlechtem Bruksela i mistrz Anglii z Leicester City swoją zawodniczą karierę rozpoczynał w Hutniku Kraków, który w 2000 roku zamienił na Śląsk Wrocław.

W I lidze Marcin Wasilewski występował także w Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań, z którego w 2007 roku przeniósł się do Anderlechtu Bruksela. Defensora z Polski momentalnie pokochali fani "Fiołków", którzy podziwiali waleczność i zaangażowanie "Wasyla". Rangę legendy 37-latek zyskał po powrocie na piłkarskie boiska po złamaniu nogi w starciu ze Standardem Liège. Po roku rekonwalescencji Wasilewski wrócił do gry i został kapitanem stołecznego klubu.

W 2013 roku członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, który dla "Biało-Czerwonych" zagrał w 60 spotkaniach przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, gdzie został zawodnikiem Leicester City. "Lisy" z Wasilewskim w składzie awansowały z Championship do Premier League, w której po niesamowitej kampanii zdołały utrzymać się jako beniaminek.

Co działo się rok później, wszyscy pamiętają. Zespół Claudia Ranierego sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii, a przyczynił się do tego "Wasyl" czterema występami, choć w myśl tamtejszych przepisów nie mógł odebrać medalu (trzeba mieć bowiem pięć występów). Kontrakt Wasilewskiego z Leicester City wygasł w czerwcu 2017 roku i od tego czasu był on wolnym zawodnikiem.   

Jak dotąd defensor rozegrał w Ekstraklasie 117 meczów, w których zdobył 14 bramek. W ekipie "Białej Gwiazdy" Wasilewski grać będzie z ulubionym numerem "27".

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy