Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Wisła Kraków. Marcelo: Wisłę uwielbiam. Nie miałbym problemu z powrotem do Polski

O ewentualnym powrocie jednej z największych gwiazd Ekstraklasy wszech czasów - Marcelo Guedesa Filho do Wisły Kraków pisaliśmy już rok temu, na podstawie wypowiedzi jego mentora - Clebera. Teraz w wywiadzie z Tomaszem Ćwiąkałą z Canal+Sport na ten temat wypowiedział się sam Marcelo.

Marcelo w "Białej Gwieździe" grał w latach 2008-2010, został sprzedany do PSV Eindhoven za 4 mln euro. Powrót do Wisły i akcja ratunkowa Jakuba Błaszczykowskiego zainspirowały Brazylijczyka.

- Marcelo powiedział mi, że on zrobi tak samo jak Kuba i też wróci do Wisły. Zrobi to w wieku 33-34 lat. Na razie ma 31 i rywalizację z Barceloną na głowie - powiedział Interii były obrońca Wisły Cleber, który jest w stałym kontakcie ze swym rodakiem.

Reklama

Teraz do akcji wkroczył sam Marcelo, który był gościem programu "Face 2 face" Tomasza Ćwiąkały w Canal+Sport.

Zapytany o to, czy wróci do Wisły w najbliższej przyszłości Brazylijczyk odpowiedział:

Ciąg dalszy znajdziesz na drugiej stronie!

- To trudne pytanie. Jest kilka klubów, które darzę wyjątkową sympatią, wśród nich jest Wisła. Trudno mi powiedzieć, co się wydarzy jutro, pojutrze, czy za dwa-trzy lata. Ale gdyby kiedyś pojawiła się okazja powrotu do Polski, to nie miałbym z tym problemu - odparł.

Dodał, że sympatię czuję też do Besiktasu Stambuł i FC Santos.

- Jestem w kontakcie z Kubą Błaszczykowskim, rozmawialiśmy o jego inwestowaniu w Wisłę. Zaproponowałem mu pomoc z mojej strony. Mógłbym wnieść wiedzę i doświadczenie. Jako że uwielbiam Wisłę, powiedziałem Kubie, że jeśli będzie mnie do czegoś potrzebował, to jestem do dyspozycji - opowiedział Marcelo.

W samych superlatywach opowiadał też o swych kolegach z szatni Wisły. Uważa, że największy potencjał miał ... Patryk Małecki.

- Małecki na początku robił dobre wrażenie, no i Paweł Brożek, który gra do dziś. Dzięki niemu grało się nam łatwiej. Zawsze potrafił strzelać wiele goli i posyłał kluczowe podania.

W samych superlatywach wypowiada się też o innych wiślakach: Arkadiuszu Głowackim, Cleberze i Radosławie Sobolewskim.

- Niesamowicie mi pomógł "Głowa". Mam do niego wielki szacunek. Fenomenalny piłkarz, wzór sportowca. Do tego Cleber. O nim nie muszę zbyt wiele mówić, bo on do dziś jest dla mnie prawie jak ojciec. Mieliśmy wielu takich piłkarzy. Sobolewski był bardzo wymagający i profesjonalny, ukierunkowany tylko na jeden cel. Cała ta grupa sprawiła, że stałem się lepszym piłkarzem - opowiada Marcelo.

Cały wywiad z nim będziecie mogli obejrzeć na Canal+Sport dziś o g. 20:30.

MBDowiedz się więcej na temat: Marcelo | Jakub Błaszczykowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje