Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0-1. Burliga: Łatwo się nie poddamy

- W naszym zespole jest wielu zawodników, którzy wierzą, że wyjdziemy z tej trudnej sytuacji - podkreśla Łukasz Burliga, obrońca Wisły Kraków po porażce z Lechią Gdańsk 0-1.

- Dwa razy strzeliliśmy w swojego zawodnika w polu karnym... Przynajmniej trochę nas w tym polu karnym było, bo bardzo chcieliśmy zdobyć bramkę. Zabrakło jednak trochę chłodnej głowy, szczęścia i wyrachowania, bo nadzialiśmy się na kontrę. I choć w pierwszej połowie Lechia praktycznie nie miała sytuacji, to na przerwę schodziła prowadząc - analizował na gorąco Burliga.

Krakowianie przegrali już dziewiąte (!) spotkanie z rzędu w Ekstraklasie i ich sytuacji robi się coraz trudniejsza. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty.

- Musimy w końcu zacząć punktować. Strata nie jest jeszcze ogromna, bo jeśli w następnej kolejce wygramy z Górnikiem w Zabrzu, to złapiemy kontakt z pozostałymi zespołami - podkreśla Burliga.

Reklama

- Trzeba szukać tych punktów, do zimy zdobyć ile się da i na razie nie patrzeć na tabelę. Miejmy nadzieję, że wiosną będziemy grali lepiej niż teraz - dodaje.

W najbliższej kolejce krakowianie zmierzą się właśnie w Zabrzu z Górnikiem. Rywale też mają kłopoty - w piątek przegrali kolejne spotkanie (0-2 w Lubinie z Zagłębiem) i zajmują 12. miejsce, mając sześć punktów więcej od krakowian.

- Mam nadzieję, że na tę potyczkę będziemy mieli pomysł taktyczny, który zrealizujemy i wygramy. Na szczęście ten mecz jest szybko, bo już za pięć dni. Teraz dwa - trzy dni trzeba dobrze popracować i z wiarą podejść do potyczki w Zabrzu, bo ja nie należę do ludzi, którzy łatwo się poddają i w zespole mamy wielu zawodników, którzy wierzą, że wyjdziemy z tej trudnej sytuacji - podkreśla Burliga.

PJ

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje