• 6 .Śląsk Wrocław (10 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (10 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Wisła Kraków - Lech Poznań 0-0

Wisła Kraków zremisowała na stadionie Hutnika z Lechem Poznań 0-0 w meczu, który tylko z nazwy był hitem 25. kolejki Ekstraklasy, lecz swym poziomem rozczarował. Wisła utrzymała przewagę czterech punktów do "Kolejorza" i jest blisko obrony mistrzostwa Polski.

Lech zapowiadał walkę o zwycięstwo w Krakowie. Zamiary to jedno, a realizacja to drugie. Bardzo szybko okazało się, że czarująca atakami i stwarzająca masę groźnych sytuacji ekipa "Kolejorza" nie jest w stanie uporać się z agresywnie usposobioną Wisłą. Zespół "Białej Gwiazdy" nie utyskiwał nawet na brak kapitana i głównego filara defensywy - Arkadiusza Głowackiego, którego zastąpił do niedawna kontuzjowany Mariusz Jop.

Ważnym ogniwem w mechanizmie mistrzów Polski był Radosław Sobolewski, który wrócił po pauzie za żółte kartki. To właśnie "Sobole" odbierając piłkę Tomaszowi Bandrowskiemu i strzelając ostro na bramkę z 18 m (dobre piąstkowanie Krzysztofa Kotorowskiego) dał sygnał do ataku wiślakom już w 4. min.

Najlepszą okazje do strzelenia gola w całej I połowie miał - po kontrze Patryka Małeckiego - Wojciech Łobodziński, którego strzał z lewej nogi wspaniale obronił Kotorowski (28. min)!

Mistrzowskie aspiracje "Kolejorza" zasygnalizował tylko Robert Lewandowski, który po podaniu Sławomira Peszki uderzył silnie, lecz minimalnie niecelnie z 15 m.

Po przerwie mecz nie był już tak widowiskowy. Dominowała walka i faule niczym w derbach, finezji nie było prawie wcale. "Kolejorz" był groźniejszy i w 75. min mógł objąć prowadzenie, lecz po znakomitym rajdzie Peszki i jego dograniu Siergiej Kriwiec zmarnował stuprocentową okazję.

Wisła sprawiała wrażenie, jakby opadła z sił i w końcówce koncentrowała się głównie na obronie. Nie przeszkodziło jej to w stworzeniu zagrożenia dla bramki rywala, ale Junior Diaz z pięciu metrów główkował za lekko. Zamiast strzału wyszło mu podanie do Kotorowskiego, którego i tak - dzięki interwencji po strzale Łobodzińskiego z I połowy, można nazwać bohaterem meczu.

Kasperczak bierze remis i...., Zieliński: - Z dużej chmury mały deszcz!

Na wniosek Canal + mecz został rozegrany o godz. 16 przy piekącym słońcu, ale wbrew temu piłkarze żwawo biegali, choć sił im starczyło tylko na pierwsze 45 minut. Druga połowa była na znacznie niższym poziomie.

Do Krakowa przybyli przedstawiciele przedstawiciele 17 zagranicznych klubów, m.in. Chelsea Londyn, Fulham, Palermo, Fiorentiny, AJ Auxerre, PSV Eindhoven i Dynama Kijów.

Kliknij, aby zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Wisła - Lech!

Wszystkie wyniki, rozkład gier, tabela online, statystyki - Ekstraklasa bez tajemnic!

Żółta kartka - Lech Poznań: Seweryn Gancarczyk, Robert Lewandowski.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 6˙500.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Pablo Alvarez, Mariusz Jop, Marcelo , Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (84. Andraz Kirm), Radosław Sobolewski, Junior Diaz, Patryk Małecki - Paweł Brożek (78. Tomas Jirsak), Rafał Boguski.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko (89. Krzysztof Chrapek), Tomasz Bandrowski, Dimitrije Injac, Semir Stilić (80. Tomasz Mikołajczak), Siergiej Kriwiec - Robert Lewandowski.