Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Krzysztof Mączyński wrócił do treningów na pełnych obrotach. Zdąży na Euro?

To bardzo ważna wiadomość dla trenera Adama Nawałki! Po tygodniach rehabilitacji Krzysztof Mączyński wrócił do treningów na pełnych obrotach i spróbuje odbudować formę na Euro 2016.

Wyniki, tabela, statystyki Ekstraklasy - TUTAJ! 

Mączyński był jednym z filarów reprezentacji Polski, która awansowała na turniej do Francji. Zagrał w niemal wszystkich spotkaniach eliminacji i był autorem tzw. złotej asysty, czyli podania, po którym Robert Lewandowski strzelił gola Irlandii dającego awans.

Później jednak zaczęły się schody. Mączyński musiał przejść artroskopię kolana, po której czekała go walka z czasem. Zaczął rehabilitację, indywidualne treningi, ale powrót się przedłużał. 

Reklama

Pomocnik Wisły miał być gotowy do gry w 31. kolejce Ekstraklasy, tymczasem ciągle nawet nie trenował z zespołem. - Pojawił się drobny wysięk w kolanie. Nasi fizjoterapeuci kontrolują sytuację. Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy wróci do gry - rozkładał ręce Dariusz Wdowczyk, trener Wisły.

W tej sytuacji obawy o wyjazd na Euro 2016 były jak najbardziej uzasadnione. Pomocnik Wisły stracił mecze towarzyskie z Serbią i Finlandią, ale teraz wszystko zdaje się wracać na właściwe tory.

O jego powrocie do treningów z drużyną Wisła poinformowała na Twitterze:

"Krzysiek Mączyński od dzisiaj będzie trenował z drużyną na pełnych obrotach" - poinformował także Dariusz Wdowczyk, trener Wisły na oficjalnej stronie klubu.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Mączyńskiego, to wkrótce pojawi się na boisku. Wówczas może liczyć na powołanie na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego piłkarze Nawałki zmierzą się z Holandią (1 czerwca) i Litwą (6 czerwca).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL