Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Krzysztof Mączyński podpisał kontrakt!

Nie Denis Popović, nie Rafael Crivellaro, ani nawet nie Tomasz Cywka, tylko Krzysztof Mączyński będzie hitem transferowym w Wiśle Kraków. Z naszych informacji wynika, że „Biała Gwiazda” podpisała już kontrakt z wyjściowym piłkarzem reprezentacji Polski.

Dla klubu, który boryka się z kłopotami finansowymi Mączyński zdawał się być poza zasięgiem, ale specjalnie dla tego piłkarza znalazły się dodatkowe pieniądze, które początkowo w planach transferowych przy Reymonta nie były ujęte. I całe szczęście. Korzyść z tego transferu powinny czerpać obie strony. 

Mączyński jest potrzebny reprezentacji Polski, więc konieczne było, aby po wygaśnięciu umowy w Chinach, szybko znalazł nowy profesjonalny klub. I to się stało faktem. 

Z kolei Wisła, po odejściu Semira Stilica, Łukasza Garguły, czy Dariusza Dudki, tym transferem pokazuje światu: "Halo! Jeszcze nie wywiesiliśmy białej flagi. Walczymy". 

Reklama

Zatrudnienie flagowego piłkarza Orłów Nawałki powinno przyciągnąć ludzi do kas po bilety i karnety. Sam Mączyński ten krok konsultował z selekcjonerem Adamem Nawałką, z którego opinią liczą się nie tylko piłkarze chcący pukać do drzwi kadry, ale też właściciel Wisły - Bogusław Cupiał. 

Wisła podpisała już umowę z Mączyńskim, ale fakt ten ogłosi dopiero po otrzymaniu wyników z testów medycznych, które są już za piłkarzem. 

- Jedyne, czego żałuję, to faktu, że nie dałem szansy Krzysiowi Mączyńskiemu - mówił na pożegnalnej konferencji w Wiśle trener Maciej Skorża. Był rok 2010, a Mączyński nie doczekał się szansy w Wiśle, to próbował tej, którą otrzymał od ŁKS-u Łódź, ale na dobre skrzydła rozwinął pod okiem Nawałki w Górniku Zabrze.

Ostatnie półtora roku spędził w Chinach - w Guizhou Renhe, gdzie zdobył Superpuchar Chin. Kontrakt rozwiązał 22 czerwca. Teraz podpisał trzyletni z Wisłą i staje się niniejszym pierwszym piłkarzem, jakiego krakowianie będą mogli z zyskiem sprzedać. 

Semira Stilicia nie zastąpi - inna pozycja (gra bardziej z tyłu niż Bośniak na "ósemce", bądź "szóstce"), ale jakość ta sama. Wbrew wybrzydzaniom niektórych ekspertów zajmujących się reprezentacją Polski.

Świetny przegląd sytuacji, przewidywalność tego, co się może wydarzyć na boisku, mądrość taktyczna - to dlatego Nawałka tak chętnie z Mączyńskiego korzysta. I to jest transfer, jakich potrzebuje Wisła, jeśli chce odbudować pozycję na rynku krajowym i zagranicznym.

We wtorek po godz. 14 transfer pomocnika oficjalnie potwierdziła Wisła Kraków.

Michał Białoński 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy