Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Górnik Zabrze (16 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Wisła Kraków. Koronawirus wśród członków klubu

Wisła Kraków poinformowała, że członkowie drużyny, sztabu szkoleniowego oraz kadry zarządzającej klubu zostali w czwartek poddani testom na obecność koronawirusa, a część z nich dała wynik pozytywny. Jak podała "Biała Gwiazda" w kolejnym komunikacie, dzisiejszy mecz z Górnikiem (20.30 w Zabrzu) jest niezagrożony.

Drużyna wyjechała na to spotkanie przed południem. Do Zabrza udał się także trener Artur Skowronek, który w czwartek nie prowadził zajęć z zespołem, gdyż miał kontakt z osobą zakażoną. W jego przypadku wynik testu okazał się negatywny.

Reklama

Na mecz na pewno nie pojechali Dawid Szot i Aleksander Buksa. Obydwaj w tym tygodniu mieli objawy przeziębienia i testom na obecność koronawirusa zostali poddani wcześniej. W ich przypadku wynik też był negatywny. W kadrze na mecz w Zabrzu brakuje także Jakuba Błaszczykowskiego.

"Klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej" - oświadcza "Biała Gwiazda".

"Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę. W ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny. O dalszych krokach będziemy informować w osobnych komunikatach" - czytamy dalej w klubowym komunikacie.

Klub nie podał do wiadomości publicznej personaliów zakażonych osób.

- Ze względu na dane wrażliwe, zachodzące na tajemnicę lekarską, nie możemy ujawniać żadnych szczegółów dotyczących zakażeń - mówi Interii Karolina Biedrzycka, rzecznika Wisły Kraków.

Nieco później Wisła wydała ponowne oświadczenie, w którym utrzymała, że spotkanie odbędzie się zgodnie z planem, a wyniki wszystkich zawodników, którzy udali się na spotkanie były negatywne. Interia także otrzymała informację z Ekstraklasy, że mecz jest niezagrożony.

- Mecz Górnik - Wisła odbędzie się zgodnie z planem - mówi Interii Bartosz Orzechowski, manager ds. komunikacji Ekstraklasa S.A. 

Spotkanie może zostać odwołane tylko w sytuacji, gdyby sanepid nałożył na Wisłę kwarantannę. Na razie taka decyzja nie została jednak podjęta. 

"W nawiązaniu do pisma otrzymanego przez Ekstraklasę SA informujemy, że mecz w ramach 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków jest niezagrożony. Organizator rozgrywek na chwilę obecną nie posiada podstaw regulaminowych do przełożenia piątkowych zawodów, przyjmując analogiczne rozwiązania obowiązujące w rozgrywkach UEFA.

Wyniki badań na obecność SARS-CoV-2 wśród wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny Wisły Kraków, który udali się na spotkanie do Zabrza, są negatywne. Zawodnik oraz pracownicy pionu administracyjnego zarażeni koronawirusem zostali objęci kwarantanną".

PJ/TB

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Artur Skowronek | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje