Reklama

Reklama

Wisła Kraków - Korona. Artur Skowronek: Proszę uzbroić się w cierpliwość

​Za tydzień zakończenie sezonu Ekstraklasy, które zarazem może być początkiem rewolucji w szatni Wisły Kraków. - Nie wykluczam, że wkrótce będziemy coś ogłaszali - mówi trener Artur Skowronek. Już w sobotę o godz. 20 "Biała Gwiazda" zmierzy się u siebie ze zdegradowaną Koroną.

"Biała Gwiazda" zapewniła sobie utrzymanie trzy kolejki przez zakończeniem sezonu. Trener Artur Skowronek zapewnia jednak, że teraz drużyna nie złoży broni, a walka toczyła się będzie również w gabinetach prezesów.

Wszystko dlatego, że umowy kończą się wielu zawodnikom. Są wśród nich m.in. Jakub Błaszczykowski (choć tu przedłużenie jest formalnością), Marcin Wasilewski, Paweł Brożek, Rafał Boguski, Lubomir Tupta, Alon Turgeman, Kamil Wojtkowski, Lukas Klemenz, Michał Mak, czy Krzysztof Drzazga.

W tej sytuacji zapytaliśmy szkoleniowca, czy ma już listę zawodników, którzy opuszczą  klub.

Reklama

- Trzy ostatnie mecze to także trzy kolejne szansy i w ten sposób potraktujemy ten czas. Wszystko po to, by podejmować dobre decyzje dla klubu na najbliższy sezon - uciął szkoleniowiec. 

Wszystko wskazuje na to, że z klubem raczej pożegnają się ci najbardziej doświadczeni zawodnicy, czyli Wasilewski, Brożek i Boguski.  Wisła z kolei bardzo chciałaby zatrzymać Alona Turgemana, ale Austria Wiedeń chce za swojego napastnika blisko pół miliona euro. Dla "Białej Gwiazdy", która dopiero wychodzi z finansowego dołka, to sporo, ale krakowianie będą próbowali zbić cenę.

Przyszłość niektórych zawodników będzie również zależała od tego, kogo Wiśle uda się pozyskać. 

- Dział skautingu i ludzie, którzy wraz ze mną są odpowiedzialni za budowę drużyny, pracują bardzo intensywnie. Rozmowy transferowe są zaawansowane i może nie spodziewałbym się konkretnych komunikatów jeszcze w trakcie rozgrywek, ale nie można też tego wykluczyć. Prosiłbym o uzbrojenie się w cierpliwość, a po sezonie komunikaty będą się powoli pojawiały - zapewnia Skowronek.

Wiele wskazuje, że krakowianie przygotowania do sezonu zaczną ze zmianami także w sztabie szkoleniowym. Jak poinformowała internetowa strona TVP Sport, z klubem mają pożegnać się asystent Skowronka Dawid Szulczek, a także Leszek Dyja, trener przygotowania fizycznego. 

- Na dziś sztab szkoleniowy nie zmienia się i nie chcę odnosić się do rzeczy, które ukazały się w prasie. Intensywnie pracujemy, a gdy zakończy się sezon, to wystosujemy stosowny komunikat - ucina Skowronek.

W najbliższej kolejce Wisła podejmuje Koronę Kielce (sobota, godz. 20). Relacja w Interii.

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL