Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (22 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (20 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Wisła Kraków. Komunikat w sprawie kontraktu Aleksandra Buksy

Wisła Kraków odpowiedział na doniesienia medialne o krótszej, niż pierwotnie informowano, umowie Aleksandra Buksy. Klub zaznaczył, że porozumienie z zawodnikiem obowiązuje do czerwca 2023 roku, ale kontrakt zostanie podpisany na początku 2021 roku, kiedy piłkarz skończy 18 lat.

Tomasz Włodarczyk ujawnił, że umowa Wisły Kraków z Aleksandrem Buksą obowiązuje do końca obecnego sezonu i już w przerwie zimowej będzie mógł się związać z innym pracodawcą. W sierpniu klub jednak informował o przedłużeniu kontraktu z piłkarzem do czerwca 2023 roku. Skąd te rozbieżności?

Reklama

Klub odpowiedział na te doniesienia. Wydał oświadczenie, w którym czytamy, że Wisła porozumiała się z Buksą w sprawie dłuższego kontraktu. Nie został on jednak podpisany. Z przyczyn formalnych Buksa ma parafować umowę w styczniu 2021 roku, kiedy osiągnie pełnoletność.

W tym sezonie Buksa wystąpił w sześciu meczach PKO Ekstraklasy. Zagrał jednak tylko 109 minut. Wchodził głównie w końcówkach. Najwięcej czasu na boisku spędził w pierwszej kolejce, kiedy w zremisowanym 1-1 spotkaniu z Jagiellonią Białystok, rozegrał 68 minut.

Komunikat Wisły Kraków w sprawie kontraktu Aleksandra Buksy:

Porozumienie z Aleksandrem Buksą i z jego ojcem Adamem obowiązuje do czerwca 2023 roku. Uzgodnione zostały wszystkie szczegóły i obydwie strony zgodziły się poinformować publicznie o ustaleniach w lipcu 2020 roku. Kontrakt na umówiony okres zostanie przez Aleksandra Buksę podpisany ze względów formalnych w styczniu 2021 roku, kiedy zawodnik osiągnie pełnoletność.

MP

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Buksa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje