Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem

Pandemia nie przestaje uderzać w harmonogram zajęć klubów PKO Ekstraklasy. W specjalnym komunikacie medycznym o kolejnych infekcjach poinformowała Wisłą Kraków. Ligowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie jest jednak zagrożony.

"Kontrolne badania na obecność SARS-CoV-2, przeprowadzone wśród przedstawicieli Wisły, wykazały nowe przypadki z wynikiem pozytywnym, w tym w pierwszym zespole" - czytamy w komunikacie.

Na sobotę zaplanowano ligowy mecz Wisły z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Klub informuje, że spotkanie dojdzie do skutku. Początek o godz. 15.00 przy Reymonta w Krakowie.  

"Osoby z pozytywnym wynikiem testu niezwłocznie zostały poddane kwarantannie, a klub wdrożył niezbędne procedury. Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników pion sportowy i administracyjny funkcjonuje w podwyższonym reżimie sanitarnym. Dodatkowo pierwsza drużyna Białej Gwiazdy pracuje w izolacji sportowej, stosując środki ostrożności. Zespół zgodnie z planem przygotowuje się do rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała" - to dalsza część komunikatu.

Reklama

Wisłą nie podaje nazwisk zawodników, którzy zmagają się obecnie z koronawirusem. Nie zmienia to faktu, że trener Artur Skowronek ma ograniczone pole manewru. Zawodnicy, którzy zamknęli już okres izolacji, nie są gotowi do gry w pełnym wymiarze czasowym.

"Piłkarze, którzy ukończyli już kwarantannę, zostali włączeni w proces treningowy. Zwiększenie obciążeń następuje systematycznie i uzależnione jest m.in. od obrazu pełnej diagnostyki medycznej" - zapewniają klubowe służby prasowe.

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL