Reklama

Reklama

  • 1 .Raków Częstochowa (19 pkt.)
  • 2 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Wisła Kraków. Kolejne pozytywne przypadki testów na koronawirusa

Przeprowadzone w środę testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 u zawodników i członków sztabu szkoleniowego Wisły Kraków dały kolejne wyniki pozytywne.

Pierwsze zakażenia koronawirusem pojawiły się w Wiśle pod koniec września. Zakażeni byli Jakub Błaszczykowski i jego brat Dawid Błaszczykowski, który jest prezesem klubu.

Po meczu z Górnikiem Zabrze w klubie pojawiły się kolejne pozytywne przypadki. Pojawił się nawet zarzut, że sztab szkoleniowy z premedytacją wystawił chorego piłkarza. Chodziło o Gieorgija Żukowa.

Reklama

Wisła nadal nie uporała się z koronawirusem. W klubie nadal są osoby zakażone.

W piątek piłkarze Wisły, którzy uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa, wrócili do treningów grupowych. Z kolei zawodnicy, którzy mieli wynik pozytywny, zostali skierowani na kwarantannę.

Komunikat Wisły Kraków:

W środę 7 października zawodnicy i sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Wisły Kraków przeszli testy kontrolne na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto nowe pozytywne przypadki.

W minionych dniach drużyna pracowała w izolacji w oparciu o indywidualne wytyczne otrzymane od sztabu, z wyłączeniem zarażonych zawodników przebywających w kwarantannie. Zgodnie z rekomendacją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarze z negatywnym wynikiem testu mogą rozpocząć zajęcia stacjonarne. Podopieczni trenera Artura Skowronka spotkają się w piątek w Myślenicach.

Piłkarze, którzy borykają się z SARS-CoV-2, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy.

Informujemy, że zarówno pion sportowy, jak i administracyjny klubu funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wciąż obowiązują również wewnętrzne normy sanitarne i środki ostrożności mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przedstawicielom Wisły Kraków.

"Cieszymy się, że możemy wrócić do pracy stacjonarnej. Piłkarze z dużą dyscypliną realizowali plan indywidualnych zajęć, ale brakowało nam treningów typowo piłkarskich. Najbliższe dni poświęcimy na elementy taktyczne w formie fragmentów gry. Będziemy doskonalić nasz model gry i pracować nad jeszcze mocniejszym zgraniem zawodników. W postawie moich piłkarzy dostrzec można pasję i zaangażowanie, dlatego wierzę, że z tak pozytywnym nastawieniem uda się nam wspólnie rozwinąć zespół" - powiedział trener Białej Gwiazdy, Artur Skowronek.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje