Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Wisła Kraków. Klub szuka członka zarządu, w szatni panuje cisza

Wisła przechodzi bardzo trudny okres, a gdy udaje się ugasić jeden pożar, to za moment wybucha kolejny. Tymczasem już w piątek krakowianie podejmują Miedź Legnica. - Każdy trener po części musi być też psychologiem - przyznaje Maciej Stolarczyk, trener Wisły.

10 dni temu wcale nie było pewne, że krakowianie będą grali przy Reymonta. Powód? Siedem milionów złotych, które klub zalega miastu. W końcu pomocną dłoń wyciągnęła Ekstraklasa, ale cała sytuacja i tak mocno nadwyrężyła zaufanie kibiców do zarządu.

Reklama

W efekcie do dymisji podał się wiceprezes Damian Dukat, więc w zarządzie pozostała tylko Marzena Sarapata. Prezes Wisły zapowiadała, że w tym tygodniu zwoła konferencję prasową i odpowie na wszystkie zarzuty, ale już wiadomo, że spotkanie trzeba przełożyć, ponieważ trwa rozwiązywanie kolejnego problemu, czyli poszukiwanie członka zarządu (zgodnie ze statutem klubu musi być ich co najmniej dwóch).

- Do konferencji na pewno dojdzie, ale jej termin wiąże się ze zmianami kadrowymi. Trwają rozmowy z osobami, które mogłyby zasiąść w zarządzie. Są to ludzie kompetentni i tacy, którzy chcą realizować strategię Wisły - zapewnia Iwona Stankiewicz, rzecznik klubu.

To jednak nie koniec historii, które nie ułatwiają normalnego funkcjonowania klubu. Kilka tygodni temu z Wisłą za porozumieniem stron pożegnał się Fran Velez. Tłumaczył się m.in. trudną sytuacją rodzinną i chęcią powrotu do Hiszpanii. Tymczasem dwa dni temu podpisał umowę z greckim Arisem Saloniki.

Teraz Velez daje do zrozumienia, że nie otrzymał wszystkich wypłat na czas, a kibice Wisły zastanawiają się, czy zaraz w jego ślady nie pójdzie Vullnet Basha, którego brat gra w Arisie.

Jak na to całe zamieszanie reaguje trener Maciej Stolarczyk?

- Chcę mieć wokół siebie ludzi, którzy chcą grać w Wiśle, a w szatni o takich rzeczach nie rozmawiamy. Pewne sprawy między sobą uzgodniliśmy już wcześniej. Nikt do mnie nie przychodzi i nie mówi, że chce odejść, poza tym każdy ma ważny kontrakt. Mam ich deklarację, że chcą grać w Wiśle i to mi wystarcza - podkreśla Stolarczyk i dodaje:

- Czy teraz muszę być nie tylko trenerem, ale też psychologiem? To część roli szkoleniowca, bo w każdym miejscu mierzy się z innymi realiami. Teraz jednak kluczowa jest dla nas walka z przeciwnikiem, a całą resztę musimy zostawić z boku.

Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica o godz. 20.30, relacja w eurosport.interia.pl.

Piotr Jawor

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Ranking Ekstraklasy - sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama