Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 7 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Wisła Kraków. Klub podziękował za grę Krzysztofowi Mączyńskiemu

Choć wielu kibiców nie może wybaczyć Krzysztofowi Mączyńskiemu, że wbrew deklaracjom, przeszedł do Legii Warszawa, Wisła Kraków zachowała się z klasą i podziękowała "Mące" za jego występy przy Reymonta.

Wisła Kraków, po transferze "Mąki" za pół miliona euro do Legii, opublikowała oświadczenie, z podziękowaniami dla piłkarza, określając go z należną czcią, z dużej litery.

Oto treść pisma krakowskiego klubu:

"Krzysztof Mączyński podjął decyzję o zmianie klubu. Wisła Kraków SA przyjęła najkorzystniejszą ofertę wykupu Zawodnika.

Uwzględniając zarówno interes ekonomiczny klubu - od stycznia piłkarz zgodnie z przepisami mógłby już związać się z nową drużyną, w ostatnim półroczu przed wygaśnięciem jego umowy z Białą Gwiazdą - jak i wizję samego Zawodnika w kontekście dalszego kształtowania swojej kariery, Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję o wyrażeniu zgody na transfer definitywny.

Reklama

Mimo aktualnego braku konkretnych propozycji zagranicznych, Wisła Kraków SA życzy Krzysztofowi Mączyńskiemu w przyszłości występów z sukcesami również w innych europejskich ligach. Wyrażamy serdeczne podziękowania za niepodważalny wkład Krzysztofa Mączyńskiego w osiągnięcia Wisły Kraków - od drużyn juniorskich, aż po pierwszy zespół - w tym za wywalczone z jego udziałem tytuły mistrza Polski w 2008 i 2009 roku. Szanując decyzję Zawodnika, życzymy mu powodzenia w dalszej karierze. Wisła Kraków SA."

W barwach Legii "Mąka" mógłby zadebiutować już jutro, w starciu z Arką Gdynia o Superpuchar, bo jest już zgłoszony jako zawodnik mistrzów Polski. Jest jednak mało prawdopodobne, że trener Jacek Magiera wstawi do gry piłkarza, który nie przeprowadził żadnego treningu z zespołem.

MB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje