Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Wisła Kraków. Klub osiągnął porozumienie ws. wynajmu stadionu

Kibice Wisły Kraków mają powody do radości! "Biała Gwiazda" porozumiała się z miastem w sprawie wynajmu stadionu do końca obecnego sezonu. Stosowne dokumenty zostaną podpisane 27 maja.

Nowy prezes Wisły Kraków Dawid Błaszczykowski od początku pełnienia swojej funkcji stara się rozwiązać jeden z palących problemów, ocieplając stosunki na linii miasto-klub.

Już przed tygodniem spotkał się z Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofem Kowalem, by wynegocjować nowe warunki wynajmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z obecną umową wynajęcie obiektu na każdy pojedynczy mecz kosztuje "Białą Gwiazdę" 123 tys. zł brutto.

Reklama

Czynsz jednak ulegnie redukcji, co ma związek z pandemią koronawirusa. Kluby PKO Ekstraklasy wrócą do rywalizacji 29 maja, lecz mecze będą odbywać się bez udziału publiczności. Wisła zostanie więc pozbawiona zysku z dnia meczowego, ale zdołała wypracować korzystniejsze warunki wynajmu stadionu.

Obecna umowa dzierżawy obowiązuje do 30 czerwca. Do tego dnia nie zostaną jednak zakończone rozgrywki ligowe. Wobec tego klub i miasto podpiszą nową umowę krótkotrwałego udostępnienia, obowiązującą do końca sezonu. Dojdzie do tego 27 maja,

Plany na przyszły sezon obejmują wynajem stadionu na czas nieokreślony.

Komunikat Wisły Kraków SA:

"We wtorek 19 maja odbyło się kolejne spotkanie robocze Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Prezesa Wisły Kraków SA Dawida Błaszczykowskiego, podczas którego wypracowano szczegóły współpracy Miasta i Klubu. Na środę 27 maja zaplanowane zostało podpisanie dokumentów.

Zawarte zostanie porozumienie w sprawie obowiązującej do 30 czerwca 2020 roku umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków SA w Ekstraklasie. W związku z przedłużeniem sezonu 2019/2020 do lipca, na spotkania rozgrywane w tym miesiącu Miasto i Klub podpiszą nową umowę krótkotrwałego udostępnienia. Biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa i konieczność organizacji meczów bez kibiców, wysokość czynszu będzie znacznie obniżona.

Podczas spotkań w siedzibie ZIS strony rozmawiają również o dalszym użytkowaniu obiektu przez Wisłę Kraków. Od sezonu 2020/2021 planowane jest zawarcie umowy na czas nieoznaczony".

TB

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama