Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (61 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (56 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (52 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (42 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (42 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (42 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (41 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (40 pkt.)

Wisła Kraków. Kibice wywiesili transparenty popierające Błaszczykowskiego i Kmiecika

Dziś rano na ogrodzeniu bazy treningowej Wisły w Myślenicach pojawiły się transparenty skierowane m.in. do trenera Petera Hyballi.

Reklama

Sytuacja w Wiśle jest nerwowa. W ostatnich pięciu meczach drużyna zdobyła tylko punkt, a w sobotnich derbach nie stworzyła żadnej groźnej sytuacji. Co prawda, "Biała Gwiazda" była stroną przeważającą, ale to "Pasy" były bliżej zwycięstwa (m.in. Sergiu Hanca nie wykorzystał rzutu karnego). 

Reklama

W efekcie Wisła zajmuje 13. miejsce w tabeli i na trzy kolejki przed końcem nie jest jeszcze pewna utrzymania. W tej sytuacji gorąco zrobiło się również wokół trenera Petera Hyballi, który w ostatnich spotkaniach podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Jedną z nich jest bardzo rzadkie korzystanie z Jakuba Błaszczykowskiego.  

Choć kapitan Wisły jest zdolny do gry od półtora miesiąca, to w tym czasie zaliczył raptem 40 minut, a w meczu z Wartą Poznań w ogóle nie załapał się do składu. - On po prostu nie jest w formie - tłumaczył szkoleniowiec. 

Po spotkaniu z Wartą Hyballa wpuścił Błaszczykowskiego w 87. minucie spotkania z Zagłębiem Lubin i w 86. z Cracovią. Teraz murem za kapitanem oraz współwłaścicielem Wisły stanęła część kibiców. 

Transparenty w bazie Wisły Kraków

"Dziś w bazie treningowej w Myślenicach pojawiły się transparenty skierowane do trenera Hyballi. 1906 % poparcia dla Kuby i Kazka Kmiecika od fanatyków" - czytamy na Twitterze. 

Na jednym z transparentów napisane było "Hyballa respect the legends", na drugim "Kaziu Kmiecik, Kuba 1906% poparcia".

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Przypomnijmy, że Kazimierz Kmiecik to najlepszy strzelec  w historii Wisły, a obecnie jeden z trenerów pierwszego zespołu. 

Tymczasem krakowianie przygotowują się do sobotniego spotkania z Legią. Mecz w Warszawie o godz. 15, relacja w Interii. 

PJ 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje