Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Kibice Wisły Kraków kupili akcje za 4 miliony złotych

Gigantycznym, a co najważniejsze pełnym sukcesem zakończyło się przedsięwzięcie pierwszej emisji akcji Wisły Kraków SA. W zaledwie dobę kibice "Białej Gwiazdy" zasilili budżet walczącego o przetrwanie klubu kwotą 4 milionów złotych!

9124 - tylu bohaterów, którzy formalnie mogą nazywać się akcjonariuszami klubu z ponad 112-letnią tradycją, nabyło emitowane po 100 złotych akcje Wisły Kraków, realizując projekt już w pierwszej dobie jego aktywności. Tak szybko zebrany kapitał w kwocie 4 milionów złotych przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich, w tym samych organizatorów, którzy zakładali, że akcja może potrwać do 5 marca!

W ten sposób slogany z filmiku promocyjnego "moja Wisła", "nasza Wisła" i "wasza Wisła", wypowiadane przez ludzi, którym leży na sercu przyszłość borykającej się z potężnymi problemami finansowymi "Białej Gwiazdy", nabrały realnego działania.

Reklama

Łącznie w puli znalazło się 40 tysięcy jednostek, co stanowi 5,115 proc. wszystkich akcji Wisły SA.Beesfund.com jest platformą udziałowego finansowania społecznościowego. Jest to alternatywny sposób inwestowania w spółki. Wielu inwestorów indywidualnych obejmuje udziały w spółce, wpłacając środki finansowe przez Internet. Wisła jest pierwszym w Polsce klubem, który emituje swoje akcje na tego typu platformie.

"Tak to jest długi skok. Tak to jest skok skończony telemarkiem. W 24h nie tylko zmieniliście bieg historii i Wisły. Internet i ekonomia nigdy już nie będą takie jak 24h temu!!! Jestem dumny, że tu jestem" - napisał na Twitterze Jarosław Królewski. Ten sam, który wspólnie z Jakubem Błaszczykowskim i Tomaszem Jażdżyńskim pożyczyli "Białej Gwieździe" cztery miliony złotych na pokrycie najpilniejszych zobowiązań zwłaszcza w stosunku do piłkarzy, którym nie płacono od kilku miesięcy.

Takie akcje jak ta dobitnie pokazują, że kibice Wisły Kraków zrobią wszystko, co w ich mocy, by "Biała Gwiazda" nie zniknęła z ekstraklasowej mapy polskiej piłki.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy