Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Kazimierz Moskal był na dywaniku, ale na razie zostaje

Trener Kazimierz Moskal pojechał do siedziby Tele-Foniki, by w trybie pilnym spotkać się z właścicielami Wisły Kraków. Dostał ultimatum.

Wisła, jako jeden z dwóch zespołów w Ekstraklasie, wciąż jest w lidze niepokonana. Wygrała jedno spotkanie, a cztery zremisowała. W tym czasie rywalizowała m.in. z Legią Warszawa czy Lechem Poznań, ale dla władz klubu to za mało. Według informacji "Dziennika Polskiego" posada Kazimierza Moskala jest poważnie zagrożona.

Szkoleniowiec został wezwany na dywanik do siedziby myślenickiej spółki. Dostał ultimatum. Zostaje na stanowisku przynajmniej do najbliższego spotkania z Pogonią. W Szczecinie musi jednak wygrać. Ambicją właścicieli był bowiem lepszy start w lidze.

Reklama

Murem za Moskalem stoi prezes zarządu Wisły Robert Gaszyński. Obaj znają się jeszcze z boiska, a właśnie Gaszyński był największym orędownikiem zatrudnienia Moskala. Jeśli jednak właściciel Bogusław Cupiał się uprze, Moskala nie uratuje nic.

Tymczasem takie działanie wydaje się bezcelowe. Nie dość, że Moskal radzi sobie nienajgorzej, to jeszcze klub jest w poważnych problemach finansowych. W dodatku wciąż na utrzymaniu pozostaje Franciszek Smuda, poprzedni szkoleniowiec Wisły. Jeśli teraz krakowianie zwolnią Moskala i zatrudnią nowego trenera, będą opłacać pensje aż trzech szkoleniowców na tym stanowisku!

Pierwszym trenerem, który został zwolniony w bieżących rozgrywkach jest Robert Warzycha z Górnika Zabrze. Zastąpił go Leszek Ojrzyński.

Łukasz Szpyrka

Ekstraklasa - zobacz tabelę, wyniki, strzelców i terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy