Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Jarosław Królewski o dzieleniu się majątkiem i ambicjach posiadania... państwa

W gronie osób, które w krytycznym stanie utrzymały przy życiu Wisłę Kraków, znajduje się przedsiębiorca Jarosław Królewski. 33-latek nie tylko udzielił "Białej Gwieździe" ponadmilionowej pożyczki, ale także zaangażował się w szereg akcji, między innymi emisję akcji, które zasiliły budżet klubu kwotą 4 milionów złotych.

Kim naprawdę jest Królewski? Młody przedsiębiorca zdecydował się pokazać z nieco bardziej prywatnej strony w rozmowie z red. Izą Koprowiak z "Przeglądu Sportowego". Zapewnił, że pieniądze w jego życiu nie są celem samym w sobie i traktuje je jako środek do realizowania wyższych, społecznych wartości. 

- Nie chcę mieć przy sobie dużych sum, bo na co miałbym je wydawać? Miałem okazję jeździć Ferrari. Cud inżynierski i to wszystko. Bez sensu dla normalnie funkcjonującego człowieka. Bolą od niego plecy, pojechałem nim kiedyś na wieś, silnik tak wył, że wszystkie krowy pouciekały. Teoretycznie i popularnie rzecz ujmując pieniądze dają ci uwagę pięknych kobiet, mieszkania, samochody, ale to nic nie znaczy, nie ma to żadnej wartości. Dlatego 80 procent tego, co zarabiam, od razu rozdaję - powiedział Królewski w cotygodniowym cyklu "Chwila z".

Reklama

Dobrodziej Wisły Kraków dodał między innymi, że chce uszczęśliwić najmłodszych, poszkodowanych przez los lub przez swoich najbliższych. - Chcę zbudować kilkanaście domów dziecka. Wszystko ma jedną stałą i nie chodzi o wydawanie hajsu. Kręci mnie zmiana rzeczywistości, odbudowanie Wisły, kiedy każdy jest przekonany, że to niemożliwe - zaznaczył.

To nie wszystko, bo Królewskiemu marzy się także własne - tak, tak - państwo! - Nie musi być duże, powiedzmy wielkości Monaco. W ostateczności może być wyspa, bezludnych wysp są tysiące. Mam całą listę. Ale wolałbym państwo. Daję sobie na to dwa lata. Na razie nie jestem jeszcze na to gotowy - sensacyjnie wyznał.

Goń Frankowskiego i ... Kakumaraczę, typuj za darmo wyniki Ekstraklasy!

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL