Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków. Jakub Meresiński przyznał się do gimnazjalnego wykształcenia

Nowy właściciel Wisły Kraków Jakub Meresiński przyznał się w częstochowskiej Prokuraturze Okręgowej, że ma tylko wykształcenie gimnazjalne, co w praktyce oznacza, że posłużył się fikcyjnym świadectwem ukończenia liceum.

Meresiński został skazany prawomocnym wyrokiem za sfingowanie świadectwa maturalnego ukończenia liceum w Tychach.

"Ustalono, że przesłuchiwany we wrześniu 2014 roku w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie, Jakub M. oświadczył, że posiada wykształcenie wyższe i tytuł licencjata z administracji. Natomiast przesłuchiwany w listopadzie 2015 roku, w sprawie posłużenia się sfałszowanym świadectwem dojrzałości i świadectwem ukończenia liceum, oświadczył że posiada wykształcenie gimnazjalne." - oświadczył prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Reklama

Jednocześnie, wobec powyższych faktów, prokuratura wystąpiła do rektora jednej z prywatnych częstochowskich uczelni wyższych z wnioskiem o unieważnienie Meresińskiemu tytułu licencjata, jaki uzyskał w czerwcu 2014 r. Bez rzeczywistego zdania matury Meresiński nie miał prawa podjąć studiów na żadnej uczelni.

Należąca do Meresińskiego spółka Projekt-Gmina.pl 23 lipca 2016 roku zakupiła od Tele-Foniki akcje Wisły Kraków SA. Od tego czasu Meresiński nie zdobył się na publiczne wystąpienie, w którym przedstawiłby biznesplan na rozwój klubu. Co więcej, za wyjątkiem wyjazdowego spotkania z Lechią Gdańsk, szerokim łukiem omija też mecze "Białej Gwiazdy". Jedynym namacalnym śladem jego działalności w klubie jest zniknięcie reklamy Tele-Foniki z koszulek piłkarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje