Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 2 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 3 .Cracovia (1 pkt.)
  • 4 .Górnik Łęczna (1 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (1 pkt.)
  • 6 .Lechia Gdańsk (1 pkt.)
  • 7 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 8 .Lech Poznań (1 pkt.)

Wisła Kraków. Jakub Błaszczykowski skontrował Zbigniewa Bońka

Jakub Błaszczykowski, niedawny reprezentant Polski i współwłaściciel Wisły Kraków, odpowiedział na drobną uszczypliwość Zbigniewa Bońka sprzed paru dni. Prezes PZPN w jednym z wywiadów zasugerował wówczas, że były kapitan kadry powinien dać sobie już spokój z graniem w piłkę, bo czas wyraźnie mu nie służy. Teraz padła riposta.


W wywiadzie dla serwisu meczyki.pl Zbigniew Boniek został zapytany m.in. o sytuację w Wiśle Kraków. Odpowiedź rozpoczął od sugestii pod adresem Jakuba Błaszczykowskiego, który obecnie jest jednocześnie współwłaścicielem i zawodnikiem "Białej Gwiazdy".     

"Kuba powinien po sezonie założyć marynarkę i krawat. Być właścicielem w stu procentach odpowiedzialnym za pion piłkarski. Dziś na boisku to trzydzieści procent piłkarza z najlepszych lat" - powiedział sternik futbolowej centrali.  

"Słyszę, że Kuba chce jeszcze pograć rok lub dwa. Pewnie da radę jeszcze i ze cztery, tylko czy on naprawdę tego potrzebuje przy karierze, jaką zrobił? Nie wiem. Tak jak mówiłem. Jeśli kręci go to, że zdobędzie bramkę z wolnego po strzale w środek bramki, to nic mi do tego" - dodał szef PZPN.  

Reklama

Jakub Błaszczykowski odpowiada Zbigniewowi Bońkowi

Po pięciu dniach Błaszczykowski skorzystał z okazji do riposty. Na antenie Canal+, w trakcie programu Liga Plus, wypalił: - Prezes Boniek powinien zrobić wszystko, by 30 procent piłkarza nie wystarczało na Ekstraklasę. Pan Boniek kilka razy próbował kończyć moją karierę. Ale to ja zdecyduję, kiedy skończę grać w piłkę. 

Nie jest tajemnicą, że temperatura relacji między prezesem związku a byłym liderem drużyny narodowej od jakiegoś czasu nie pozostaje wysoka. Boniek nie ukrywał, że nie widzi dla Błaszczykowskiego miejsca w kadrze na finały Euro 2020. Wujek piłkarza, Jerzy Brzeczek, nie zgadzał się z taką optyką rzeczy jako selekcjoner.  

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Finał sprawy znamy. W styczniu Brzęczek został zwolniony z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajął Paulo Sousa, skonfliktowany z Kubą od czasu wspólnej pracy we włoskiej Fiorentinie.  

Błaszczykowski ma 35 lat. W tym sezonie wystąpił w Ekstraklasie 15 razy. Zdobył cztery bramki.  

UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje