Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Wisła Kraków. Hyballa: Nie chcę już rozmawiać o Buksie

- Chciałbym zaapelować do dziennikarzy, by nie pytali już o Aleksandra Buksę. Musi być jakiś koniec, nie chcę wciąż odpowiadać na pytania o niego - podkreśla Peter Hyballa, trener Wisły Kraków.

Buksa miał przedłużyć z Wisłą umowę do czerwca 2023 r., ale w końcu zdecydował, że odejdzie już w czerwcu 2021 r. Z tego powodu przygotowania wiślaków do spotkania ze Śląskiem Wrocław zostały zmącone przez kibiców, którzy w bazie treningowej w Myślenicach rozwiesili poniższe transparenty.

Reklama

Podczas konferencji prasowej poprosiliśmy trenera Petera Hyballę, by odniósł się do tego zdarzenia. Szkoleniowiec postanowił jednak zamknąć temat.

- Chciałbym zakomunikować polskim dziennikarzom, że nie chcę cały czas rozmawiać o Olku Buksie. Rozmawiałem z nim, ale pamiętajmy, że to wciąż młody zawodnik. Ma dopiero 18 lat. Rozumiem wszystkie strony: zawodnika, klub, kibiców, ale chciałbym zaapelować do dziennikarzy, by nie pytali już o Buksę. Musi być jakiś koniec, nie chcę wciąż odpowiadać na pytania o niego - uciął Hyballa.

Do kwestii wywieszonych transparentów już wcześniej odniosła się Wisła.

- Klub niezwłocznie zareagował na wydarzenia, do których doszło w Myślenicach, usuwając transparenty przed rozpoczęciem treningu i pojawieniem się zawodników na boisku. Aleksander Buksa do czerwca pozostanie zawodnikiem Wisły, dlatego apelujemy do fanów o powstrzymanie się od takich form manifestacji - podkreśla Karolina Biedrzycka, rzecznik prasowa Wisły.

Tymczasem piłkarze "Białej Gwiazdy" przygotowują się do piątkowego spotkanie ze Śląskiem we Wrocławiu. Mecz o godz. 20.30, relacja w Interii.

PJ

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama