Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (29 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (25 pkt.)

Wisła Kraków: "Grupa Chorzowska" wzięła udział w "Szlachetnej Paczce"

Po raz szósty z rzędu zawodnicy Wisły Kraków włączyli się do akcji "Szlachetna Paczka", która obiegła całą Polskę. W świątecznych zakupach, w imieniu całej drużyny, udział wzięła trójka podopiecznych trenera Franciszka Smudy - Maciej Sadlok, Maciej Jankowski oraz Michał Buchalik.

Do tej pory piłkarze Białej Gwiazdy obdarowywali krakowskie rodziny, ale ze względu na fakt, że od stycznia 2014 roku trenują na obiektach w Myślenicach, postanowili, że tym razem wesprą rodzinę z okolic Myślenic. W tegorocznej edycji "Szlachetnej Paczki" świąteczne prezenty trafią do czteroosobowej rodziny, której niezbędna jest przede wszystkim pralka automatyczna. Ponadto piłkarze zakupili m.in. odzież wierzchnią, obuwie, pościel, a także niezbędne produkty żywnościowe oraz środki czystości.

Reklama

Do zakupów oddelegowani zostali zawodnicy, którzy od pół roku występują z białą gwiazdą na piersi. "Bardzo się cieszę, że mogliśmy chociaż w taki sposób pomóc osobom, którym nasze wsparcie jest niezbędne. Prezenty te pozwolą rodzinie spędzić święta z poczuciem, że ich najpilniejsze potrzeby zostały zaspokojone" - powiedział Maciej Jankowski. 

"Warto zaznaczyć, że pieniądze na zakupy do 'Szlachetnej Paczki' pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród wszystkich piłkarzy Wisły. W ten sposób chcieliśmy podkreślić swoją solidarność oraz współpracę, także poza boiskiem" - dodał Maciej Sadlok.

"Zadbaliśmy o to, aby rodzina, którą wspólnie wybraliśmy, otrzymała to, co jest jej niezbędne do codziennego funkcjonowania. Trudno jest sobie wyobrazić życie bez pralki automatycznej czy środków czystości, dlatego tym bardziej jest nam miło, że udało się spełnić te potrzeby" - kontynuował Michał Buchalik.

Nie czekaj! Dołącz do Szlachetnej Paczki!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje