• 6 .Pogoń Szczecin (11 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)

Wisła Kraków - Flota Świnoujście 1-1 w sparingu

Przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze Wisły Kraków zremisowali w czwartkowym sparingu z pierwszoligową Flotą Świnoujście 1-1 (1-0).

Krakowianie rozegrali drugi sparing w Wielkopolsce. W poniedziałek pokonali drugoligowy zespół Chrobry Głogów 2-1. Dzień później mieli się zmierzyć z występującą także w drugiej lidze Wartą Poznań. Jednak ze względu na atak zimy sparing został odwołany.

Od początku spotkania Flotą "Biała Gwiazda" opanowała plac gry, kontrolując przebieg spotkania. Po ładnej kombinacyjnej akcji Wisły w 15. minucie Łukasz Garguła naciskany przez rywala upadł w polu karnym, a arbiter meczu bez wahania wskazał na jedenasty metr. Chwilę później na prowadzenie wyszli krakowianie za sprawą Pawła Brożka, który pewnym strzałem pokonał golkipera Floty.

W 35. minucie ładną akcją ofensywną popisał się Łukasz Burliga, który pomknął prawą stroną w kierunku bramki "Biało-Niebieskich", wycofując futbolówkę przed pole karne, jednak czyhający tam Michał Chrapek zmarnował sytuację wypracowaną przez kolegę z drużyny i uderzył nad poprzeczką. Kolejne minuty upływały pod dyktando podopiecznych trenera Franciszek Smudy, którzy niezwykle szybko wymieniali między sobą futbolówkę, próbując zagrozić bramce rywali. W 43. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Arifović, ale Miśkiewicz pewnie złapał zmierzającą ku niemu piłkę.

Na drugą odsłonę meczu drużyna spod Wawelu wyszła w zmienionym składzie, co sprawiło, iż gra się wyrównała. Mimo to zaraz po przerwie dwie dobre okazje miał Szewczyk, lecz jego uderzenia nie zdołały zagrozić golkiperowi "Biało-Niebieskich". W dalszej odsłonie meczu piłkarze Wisły i Floty pokazali kilka ładnych sytuacji, które nie zakończyły się one jednak celnym trafieniem. Dopiero w 82. minucie sztuka ta udała się zawodnikom ze Świnoujścia, a bramkę głową po wrzutce z rzutu rożnego zdobył Michał Stasiak.

W sobotę Wisła ma w planach kolejny sprawdzian, ponownie z zespołem grającym na zapleczu Ekstraklasy, Chojniczanką Chojnice.

Wisła Kraków - Flota Świnoujście 1-1 (1-0)

Bramki - dla Wisły: Paweł Brożek (16-karny); dla Floty: Michał Stasiak (83-głową)

Wisła Kraków: Miśkiewicz - Burliga (46’ Fryc), Głowacki (46’ Nalepa), Chavez (75' Guedes), Bunoza (46’ Martins) - Stjepanović (46’ Burdenski), Chrapek, Garguła (46’ Szewczyk), Popović (75' Kamiński), Guerrier (46’ Santos) - Brożek Paweł (46’ Klarić) (60’ Uryga)

Flota Świnoujście: Brljak - Stasiak, Gusoczenko, Opałacz, Sołowiej, Grzelak, Mokwa, Bodziony, Arifović, Kolendowicz, Fundakowski