Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

​Wisła Kraków do Niecieczy bez Jakuba Błaszczykowskiego i czterech innych zawodników

Z pięciu piłkarzy nie będzie mógł skorzystać trener Wisły Kraków Adrian Gul'a w meczu z Termalicą Bruk-Bet. Spotkanie w Niecieczy w sobotę o godz. 17.30, relacja w Interii.

Z powodu kontuzji wykluczony jest występ Jakuba Błaszczykowskiego, Patryka Plewki, Adiego Mehremicia, Stefana Savicia oraz Alana Urygi.

Najbardziej zaskakujący jest brak Savicia, który wystąpił w całej drugiej połowie zwycięskiego spotkania z Zagłębiem Lubin (3-0). 27-letni Austriak nabawił się jednak urazu mięśni brzucha.

- Ma problem i nie udało nam się go doprowadzić do pełni zdrowia. Nie jest to jakiś bardzo poważny uraz, ale bolesny - przyznał Adrian Gul’a, szkoleniowiec Wisły.

Na kolejne spotkanie nie będzie gotowy również Jakub Błaszczykowski. Wydawało się, że kapitana Wisły od występu dzielą już tylko dni, ale okazuje się, że na mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza nie znajdzie się nawet w szerokiej kadrze.

Reklama

- Kuba jest blisko gry, brał już udział w części treningów, ale nie czuje się jeszcze na siłach na 100 procent. Cały czas pracuje z fizjoterapeutą, a także trenuje indywidulanie - podkreśla Gula.

Wszystko wskazuje na to, że do Niecieczy pojadą bramkarz Mateusz Lis oraz napastnik Felicio Brown Forbes, którymi zainteresowane są kluby z zagranicy, o piszemy o tym tutaj.

Termalica - Wisła. Jak wygląda sytuacja kadrowa niecieczan?

Poprawiła się za to sytuacja kadrowa Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, bo do treningów powrócił Roman Gergel. 

- Miał poważny uraz, który doskwierał mu przez większość poprzedniej rundy. Niewykluczone jednak, że znajdzie się w kadrze na sobotnie spotkanie - mówił w środę Mariusz Lewandowski, trener bieniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasa, ale dzień później był już mniejszym optymistą.

W Termalice indywidualnie trenują za to Bartosz Kukułowicz i Jakub Pek, a na powrót do zdrowia czeka Martin Zeman. Żadeni z nich w sobotę nie wystąpi.

Mecz Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków w sobotę o godz. 17.30, relacja w Interii.

PJReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje