Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Wisła Kraków. Denis Popović zadebiutował w roli ... reportera

Wisła Kraków to kuźnia talentów nie tylko piłkarskich, ale też ... dziennikarskich. W mediach dobrze radzą sobie byli piłkarze "Białej Gwiazdy": Andrzej Iwan, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Kazimierz Węgrzyn, Tomasz Frankowski, Marcin Baszczyński i Mirosław Szymkowiak. Do tego grona dołączył dziś Denis Popović!

Na długo przed treningiem Słoweniec Denis Popović ujawnił swe talenty medialne. Chwycił mikrofon "Interii" i - płynną polszczyzną - przeprowadził wywiad ze Zdenkiem Ondraszkiem. Co ciekawe, zachęcał go do mówienia po polsku. Czech niemal wszystko rozumie w naszym języku, ale z kolegami na razie porozumiewa się po angielsku.

Denis - w żartach - zobligował "Kobrę" do dobrej gry z Górnikiem, w przeciwnym razie będzie musiał zapłacić tysiąc złotych kary. Próbował go wyswatać z fanką i byłą pracownicą klubu - Olgą, ale okazało się, że Zdenek jest wierny żonie.

Reklama

Na koniec obaj doszli do wniosku, że teraz nie mogą sobie zajmować głowy kobietami. - Mecz z Górnikiem jest najważniejszy - podkreślili.

Ondraszek potwierdził, że dobrze mu się współpracuje z Pawłem Brożkiem. Sęk w tym, że nie wiadomo, czy "Brozio" wystąpi w niedzielę. Ciągle doskwiera mu kontuzja łydki, przez którą nie wyszedł na wtorkowy trening

- Ćwiczę sporo na siłowni, by nie stracić kondycji. Mam nadzieję, że do niedzieli będę w stanie grać - powiedział nam Paweł Brożek.

Wisła treningi w Myślenicach najczęściej zaczyna o godz. 11, ale jej ośrodek treningowy tętni życiem na długo przed godz. 9. 

Szczególnie dużo działo się w czwartek. Kierownik drużyny Jarosław Krzoska przywiózł na testy estońskiego bramkarza Karla-Rometa Romma, którego polecił Siergiej Pareiko. Później pożegnano w szatni odchodzącego z Wisły (z woli klubu) fotoreportera Adama Koprowskiego, który dostał rzęsiste brawa od zespołu na pożegnanie. Przez trzy lata pracy "Koper" zżył się z piłkarzami.

Trener Dariusz Wdowczyk przed treningiem na boisku zabrał piłkarzy na wyjątkowo długą odprawę wideo, która dotyczyła gry Górnika Zabrze. Zabrzanie to niby czerwona latarnia tabeli, ale dla wiślaków są wyjątkowo niewygodnym rywalem w tym sezonie. Konfrontacje drużyn kończyły się remisami 1-1, a w sparingu przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny zabrzanie wygrali w Myślenicach 2-1.

Od lutego w obu klubach zaszło sporo zmian, a przede wszystkim zmieniły się sztaby trenerskie. W Zabrzu Leszka Ojrzyńskiego zastąpił Jan Żurek, a w Wiśle Wdowczyk - Tadeusza Pawłowskiego. W Wiśle "nowa miotła" dała wyniki, w Górniku na razie - bardziej nadzieję na wyniki. Zabrzanie ostatnie zwycięstwo zanotowali 18 grudnia (4-2 z Zagłębiem Lubin).

Później przyszło pięć porażek i cztery remisy. Bilans za kadencji trenera Żurka, to dwie porażki i trzy remisy.

Wisła, pod wodzą Wdowczyka, jak dotąd....


 ----punktuje imponująco: trzy zwycięstwa i remis.
Głównym problemem wiślaków jest defensywna gra całego zespołu. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mógłby go rozwiązać Krzysztof Mączyński, który zapewnia idealny balans między ofensywą a defensywą. Sęk w tym, że "Mąka", choć wykonuje coraz więcej zajęć z piłką, musi jeszcze zbudować formę.

W czwartek Krzysztof uczestniczył w zajęciach drużynowych z piłką. Tylko pół godziny treningu "Białej Gwiazdy" było otwarte dla mediów. Później trener Wdowczyk ćwiczył z zespołem taktykę na niedzielne spotkanie.

Z Myślenic Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: Denis Popović | Wisła Kraków | Zdenek Ondraszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje