• 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Wisła Kraków - Chojniczanka 1-3 w sparingu

Piłkarze Wisły Kraków przegrali w sobotnim sparingu z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 1-3 (0-0). Mecz był ostatnim elementem zgrupowania "Białej Gwiazdy" w Grodzisku Wielkopolskim.

Trener Wisły Franciszek Smuda zadecydował, że już od pierwszej minuty na boisku pojawi się nowy nabytek Wisły - Semir Stilić. I to właśnie on został ustawiony tuż za wysuniętym napastnikiem - Pawłem Brożkiem. Co ciekawe, Smuda zdecydował się także na wystawienie w podstawowym składzie Łukasza Garguły. Ten tym razem zagrał bliżej prawej strony boiska.

Wiślacy w takim ustawieniu przeważali praktycznie przez całą pierwszą połowę. Jednak nie potrafili zamienić dobrych okazji na bramkę. Najlepszej nie wykorzystał Brożek, właśnie po podaniu Stilicia, tuż przed przerwą.

W przerwie trener Smuda dokonał dziesięciu zmian, a na polu gry zostawił jedynie bramkarza - Gerarda Bieszczada. To spowodowało, że podopieczni trenera Mariusza Pawlaka zwietrzyli swoją szansę.

Po faulu Alana Urygi w 56. minucie szans Bieszczadowi nie dał Rybski. Ten zawodnik nie miał także problemów z umieszczeniem piłki w bramce Wisły w 77. minucie. Wiślakom dwie minuty nadziei dał Sarki, który w 88. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Misztala. Ostatnie słowo należało jednak do Bednarka, który tuż przed ostatnim gwizdkiem pokonał po raz trzeci bramkarza "Białej Gwiazdy".

Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice 1-3 (0-0)
0-1 Andrzej Rybski 56’ (k)
0-2 Andrzej Rybski 77’
1-2 Emmanuel Sarki 88’
1-3 Robert Bednarek 90’

Wisła Kraków: Gerard Bieszczad - Łukasz Burliga (46’ Patryk Fryc), Arkadiusz Głowacki (46’ Michał Nalepa), Osman Chávez (46’ Alan Uryga), Maurício (46’ Piotr Brożek) - Semir Stilić (46’ Emmanuel Sarki), Ostoja Stjepanović (46’ Fabian Burdenski), Michał Chrapek (46 Lucas), Łukasz Garguła (46’ Danijel Klarić), Wilde-Donald Guerrier (46’ Michał Szewczyk) - Paweł Brożek (46’ Dawid Kamiński)

Chojniczanka Chojnice: Karol Szymański (46’ Rafał Misztal) - Tomasz Wypij, Błażej Radler (46’ Arkadiusz Mysona), Przemysław Laskowski (46’ Norbert Jędrzejczyk), Paweł Iwanicki (46’ Robert Bednarek) - Tomasz Ostalczyk, Artur Pląskowski, Krystian Feciuch (46’ Jacek Podgórski), Jakub Mrozik, Krzysztof Cysewski (46’ Andrzej Rybski) - Sebastian Kamiński (46’ Tomasz Mikołajczak)