• 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0. Oceniamy piłkarzy obu ekip

W 13. kolejce Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała u siebie Termalicę 2-0. Chociaż oba gole dla wiślaków zdobył Zdenek Ondraszek, to przy Reymonta zdecydowanie najlepiej spisywał się Patryk Małecki. Oceniamy piłkarzy obu drużyn po derbach Małopolski.

Łukasz Załuska - 5

Swój pierwszy mecz przy Reymonta może zaliczyć do udanych. Przez większą część spotkania nie miał jednak zbyt wiele pracy na bramce.

Boban Jović - 4

Często włączał się w akcje ofensywne, ale kiedy był potrzebny, zawsze był na czas w obronie.

Richard Guzmics - 5

Węgier dobrze spisywał się w obronie. Zawsze był na czas na swojej pozycji.

Arkadiusz Głowacki - 5

Jak zawsze bardzo dobry na swojej pozycji. Trzymał obronę Wisły w ryzach.

Maciej Sadlok - 3

Aktywny przy akcjach ofensywnych Wisły. Kilka razy źle jednak interweniował w obronie i tracił piłkę.

Krzysztof Mączyński - 4

Niepotrzebnie wykartkował się na kolejnym mecz. Solidny w rozgrywaniu piłki.

Denis Popović - 4

Aktywny w ofensywie. Kilkukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu.

Rafał Boguski - 3

Raczej niewidoczny w ataku. Nie stwarzał większego zagrożenia dla rywala.

Patryk Małecki - 6

Najbardziej aktywny na boisku. Zaliczył także asystę przy pierwszym golu. Wywalczył też dla "Białej Gwiazdy" karnego.  Zdecydowanie najlepszy wśród piłkarzy Wisły w tym meczu.

Zdenek Ondraszek - 6

W końcu zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie Ekstraklasy. Z zimną krwią wykonał także rzut karny.

Mateusz Zachara - 2

Nieporadny w ofensywie. Nic dziwnego, że trener Wdowczyk zdecydował się go ściągnąć z boiska po pierwszej połowie.

Zmiennicy:

Paweł Brożek - 2

Zmarnował stuprocentową sytuację  w drugiej połowie. Poza tym nie wyróżniał się w ofensywie.

Petar Brlek

Grał zbyt krótko, żeby go ocenić.

Krzysztof Pilarz - 4

Bramkarz "Słoni" nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy straconych bramkach. opisał się jendnak kilkoma dobrymi interwencjami.

Guilherme - 3

Zaliczył kilka dobrych interwencji w obronie. Często faulowany przez rywala.

Kornel Osyra - 3

Po jednym z jego złych podań w środku pola, Wisła wyszła z bardzo groźną akcją. Przez większość meczu solidny jednak w obronie.

Artem Putiwcew - 4

Dobrze radził sobie z dośrodkowaniami wiślaków. Solidny w obronie.

Patryk Fryc - 2

Często podłączał się do ataku z prawej strony, ale w defensywie popełniał błędy.

Bartłomiej Babiarz - 3

Waleczny na boisku. Często wracał pomagać kolegom w obronie. Zmieniony w drugiej połowie.

Vlastymir Jovanović - 2

Niewidoczny na boisku. Słusznie zmieniony w drugiej połowie.

Mateusz Kupczak - 3

W głównej mierze odpowiedzialny za rozgrywanie piłki przy ataku pozycyjnym Termaliki. W tym aspekcie goście nie radzili sobie jednak najlepiej.

Dalibor Pleva - 3

Próbował włączać się do ataku z lewej strony. Parę razy starał się zaskoczyć Załuskę strzałami z dystansu.

Roman Gergel - 2

Nie zagrał dobrego spotkania. Można go jednak usprawiedliwiać faktem, że Termalica była nastawiona głównie na obronę i nie miał się jak wykazać.

Vladislavs Gutkovskis - 2

W drugiej połowie zmarnował stuprocentową sytuację, ale w całym meczu nie miał ich zbyt wiele.

Zmiennicy:

Wojciech Kędziora - 2

Wszedł na boisko w 60. minucie. Nie zrobił jednak wielkie różnicy w grze gości.

Bartłomiej Smuczyński - 2

Pojawił się na murawie na niewiele ponad 10 minut gry. Niczym się nie wyróżnił.

Dawid Nowak - 2

Podobnie, jak Smuczyński zagrał niewiele ponad 10 minut. Nie zrobił wielkiej różnicy w grze.

Dowiedz się więcej na temat: mecz wisła termalica