Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

​Wisła Kraków. Blisko pozyskania Serafina Szoty, będą kolejne transfery?

Serafin Szota, młodzieżowy reprezentant Polski, jest o krok od podpisania kontraktu z Wisłą. - W obronie brakuje nam takiego ogniwa - uważa Maciej Stolarczyk, trener krakowian.

20-letni Serafin jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Na tegorocznych mistrzostwach świata w Polsce rozegrał cztery spotkania, a Polacy pożegnali się z turniejem w 1/8 finału.

Serafin jest zawodnikiem Zagłębia Lubin, ale ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Odrze Opole, gdzie zaliczył 21 spotkań. W Ekstraklasie jeszcze nie zadebiutował.

- Potwierdzam, że jesteśmy zainteresowani tym zawodnikiem, a do załatwienia zostały jeszcze formalności. Jego charakter i potencjał mogą zwiększyć rywalizację w naszym zespole, a to zawsze podnosi umiejętności zawodników - podkreśla trener Stolarczyk.

Reklama

Szota gra na środku obrony, a na tej pozycji Wisła ma trzech doświadczonych zawodników. O miejsce w kadrze meczowej, a z czasem także na murawie, zawodnik Zagłębia miałby rywalizować z Hoyo Kowalskim.

- Obaj potrzebują dużo pracy fizycznej, by prezentować odpowiedni poziom. Chciałbym jednak mieć taką rywalizację na każdej pozycji jak na środku obrony - przyznaje Stolarczyk.

Szkoleniowiec Wisły nie traci jednak nadziei, że jeszcze w tym oknie transferowym jego zespół zostanie wzmocniony. Krakowianie zapewne czekają na domknięcie kadr przez inne zespoły, bo finansowo trudno przebić im nawet średniaków Ekstraklasy.

- Na pewno potrzebujemy rywalizacji w ofensywie i do tej formacji również będziemy musieli ściągnąć zawodnika, a może nawet zawodników. Wszystko jednak robimy sposób przemyślany i spokojny, bez nerwowych ruchów i nie za wszelką cenę - podkreśla Stolarczyk.

Tymczasem już w sobotę (godz. 17.30) Wisła zaczyna rywalizację w Ekstraklasie. Na inaugurację  krakowianie podejmują Śląsk Wrocław.

Z Krakowa PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje