Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wisła Kraków bez trenera. Baszczyński: Dwóch Polaków odmówiło

Wisła Kraków zdecydowała się w sobotę zwolnić Artura Skowronka. Jego następca na razie jest nieznany. Giełda nazwisk rośnie. Były obrońca "Białej Gwiazdy" Marcin Baszczyński skreślił z niej już dwa nazwiska Polaków.

- Dwóch trenerów z Polski odmówiło już Wiśle. Jacek Magiera uznał, że jest niegotowy na powrót do Ekstraklasy. Trudna rozmowy są też z trenerem Skorżą, pojawiły się spore rozbieżności - stwierdził na antenie Canal+ "Baszczu".

Z naszych informacji wynika, że z Jackiem Magierą Wisła nie rozmawiała. Jej sytuacja nie jest łatwa: już w najbliższy piątek Wielkie Derby Krakowa na stadionie Cracovii. Później mecze z Legią (12 grudnia w Krakowie) i Lechem (19 grudnia w Poznaniu). Tryptyk nie do pozazdroszczenia dla żadnego szkoleniowca.

Reklama

Na giełdzie nazwisk pojawił się Niemiec Thomas Doll, którego kapitan i współwłaściciel Wisły Jakub Błaszczykowski zna z Borussii Dortmund, on wprowadzał Błaszcza do BVB. Od 9 grudnia 2019 r., gdy został odprawiony przez APOEL Nikozja, pozostaje bez pracy.

Od lutego 2020 r. nie ma angażu Maciej Skorża, który od 2018 pracował z młodzieżówką Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Red. Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów poinformował, że Wisła sonduje możliwość zatrudnienia Niemca Petera Hyballi, który, prowadząc DAC Dunajska Streda wyeliminował w drodze do Ligi Europy Cracovię, ale później został odprawiony po zaledwie siedmiu meczach z NAC Breda. Kuba Hybellę zna również z BVB, gdzie w latach 2007-2010 prowadził zespół do lat 19.

Co dość dziwne, wśród kandydatów nie pojawia się Franciszek Smuda, choć jest w pełni sprawny i żadne z jego podejść do Wisły nie można określić mianem "fiasko".

Listę nazwisk uzupełniają także: Jacek Zieliński i Jan Urban.

Należy pamiętać, że Wisła Kraków ma ciężkie zadanie ze znalezieniem nowego szkoleniowca, z uwagi chociażby na fakt, że w klubowej kasie się wciąż nie przelewa. Biała Gwiazda spłaca stare długi.

MiKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama