Wisła Kraków bez kilku piłkarzy w ostatnim meczu w tym roku

Mateusz Zachara i Boban Jović nie zagrają w meczu z Ruchem Chorzów. Ale to nie koniec kłopotów kadrowych Wisły Kraków przed ostatnim spotkaniem w tym roku.

- Ostateczny skład ogłosimy w piątek, ale już teraz wiadomo, że na pewno nie zagra Boban Jović, który nadal zmaga się z przeziębieniem i powoli wraca do pełnej sprawności po derbach. Nie zagra również Mateusz Zachara, który ma złamany palec u nogi. Natomiast dopiero jutro okaże się, czy będziemy mogli skorzystać z usług Richarda Guzmicsa. Rysiek trenuje z nami już od kilku dni i nie ma zaległości treningowych. Był nawet gotowy na derby, ale zwycięskiego składu się nie zmienia. Poza tym musimy uważać na jego zdrowie i ostrożnie wprowadzać go do jedenastki - mówił na konferencji prasowej Kazimierz Kmiecik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Reklama

W dodatku przeziębiony jest Arkadiusz Głowacki, a poobijany Denis Popović. Obaj pojadą do Chorzowa, ale nie wiadomo, czy zagrają.

Spotkanie z Ruchem Chorzów będzie ostatnim w tym roku. Piłkarze i trenerzy Wisły liczą, że godnie pożegnają się z rundą jesienną.

- Ruch zrobi wszystko, żeby nie spędzić świąt na ostatnim miejscu w tabeli. Jest w takiej sytuacji, że musi gonić przeciwników w tabeli i na pewno wszyscy piłkarze gospodarzy wybiegną w piątek podwójnie zmotywowani. Mogę jednak zapewnić, że u nas motywacja utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń do chłopaków - widać, że każdy bardzo chce wygrać i zakończyć ten rok mocnym akcentem - dodaje trener.

- Ruch popełnia błędy, ale  uważam, ze nie ma w naszej lidze łatwych przeciwników. A teraz może być nawet ciut trudniej, bo Ruch będzie walczył, żeby nie skończyć tego roku na ostatnim miejscu i żeby zmazać przed własną publicznością plamę z ostatnich spotkań - zaznaczył trener "Białej Gwiazdy", który w swojej karierze zdobył aż dziewięć bramek przeciwko chorzowianom.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Kazimierz Kmiecik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje