Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Bez Guerriera i Mączyńskiego na starcie z Ruchem

Bez dwóch ważnych piłkarzy Wilde-Donalda Guerriera i reprezentanta Polski Krzysztofa Mączyńskiego pojedzie Wisła do Chorzowa, na sobotnie starcie z Ruchem.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Brak Guerriera to decyzja trenera Dariusza Wdowczyka, który sprzeciwiał się wyjazdowi na kadrę Guerriera, wobec faktu, że z powodu kontuzji nie był w stanie grać w klubie, a gdy przyszło powołanie z reprezentacji Haiti, wyzdrowiał.

- Nie znam Guerriera, dzisiaj po raz pierwszy weźmie udział w treningu z nami, po tym jak wystąpił dwa razy w reprezentacji, z czego raz wszedł na cztery minuty, a za drugim razem wystąpił ponad 70 minut - powiedział trener Wdowczyk.

Reklama

- Z tego co wiem, wczoraj wrócił do Krakowa. Nie biorę go do składu na mecz z Ruchem. Z prostej przyczyny - nie znam tego zawodnika, choć wiem, że ma atuty ofensywne. Będzie okazja, abyśmy się teraz bliżej poznali. Niech Donald przekona mnie do siebie i wywalczy miejsce w składzie - dodał szkoleniowiec.

Krzysztof Mączyński sam miał nadzieję, że po przerwie na grę reprezentacji, będzie w stanie wrócić na boisko.

- Pojawił się jednak wysięk w kolanie, więc Krzysiek nie jest w stanie jeszcze grać. Sytuacja jest pod monitoringiem naszych fizjoterapeutów - zaznacza Wdowczyk. - Liczę na to, że Krzysiek wróci do gry i zwiększy rywalizację. Ta przerwa nie powinna mu przeszkodzić w powrocie do składu reprezentacji Polski na Euro 2016.

Trener Wdowczyk w pełni zaakceptował decyzje klubu o przedłużeniu umów z Alanem Urygą, Jakubem Bartoszem, Denisem Popoviciem i Bobanem Joviciem. - Te decyzje były ze mną konsultowane, niejako podpisałem się pod nimi - zaznaczył.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Z Myślenic Michał Białoński


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama