Reklama

Reklama

Wisła Kraków - Arka Gdynia. Skowronek: Brożek dostanie szansę, by pożegnać się z kibicami

W sobotę o godzinie 17.30 Wisła Kraków podejmie Arkę Gdynia w meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Obie drużyny są już pewne swoich miejsc w tabeli, lecz mimo to trener "Białej Gwiazdy" Artur Skowronek zapewnia, że jego zespół będzie walczył o zwycięstwo, chcąc sprawić kibicom nieco radości. - Bardzo poważnie traktujemy to starcie - zapewnił krakowski szkoleniowiec na przedmeczowej konferencji prasowej.

Arka to - obok Korony Kielce i ŁKS-u - jeden z trzech tegorocznych spadkowiczów. Gdynianie zakończą zmagania na 14. lokacie, tuż pod Wisłą. W poprzedniej kolejce "Biała Gwiazda" przegrała 1-3 z Zagłębiem Lubin, przez co nie liczy się już w walce o wyższe pozycje i musi zadowolić się 13. miejscem w tabeli. Obie ekipy nie walczą więc już o nic.

- Nie lubię takich spotkań. Każdy z nas jest bardzo ambitny i nie zadowala nas nasze miejsce w tabeli. Chcielibyśmy do końca walczyć o to, by być wyżej, lecz nie wykorzystaliśmy ostatnio szansy na to, by pozostać w grze. W przekroju całego sezonu i tego, co mieliśmy zrobić, przyszedł teraz na pewno czas na to, by podziękować sobie nawzajem i naszym kibicom. Bardzo poważnie traktujemy sobotni mecz i chcemy sprawić wszystkim trochę radości - zapewnił trener Skowronek.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Wisły przed potyczką z Arką?

Reklama

- Alon Turgeman i Vullnet Basha nie są do mojej dyspozycji. Pozostali piłkarze nie ucierpieli zdrowotnie po ostatnim spotkaniu, ale kontuzjowanych piłkarzy, których chcieliśmy na to starcie, nie będziemy brać pod uwagę, by uniknąć ryzyka. Nie chcemy zaburzać procesu leczenia, bo myślimy już o przygotowaniach do nowego sezonu - stwierdził szkoleniowiec krakowskiego zespołu. Wiślacy wznowią treningi przed kampanią 2020/21 30 lipca, po powrocie z urlopów.

Sobotni mecz będzie wyjątkowy zwłaszcza dla Pawła Brożka, który podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery. Skowronek zdradził, że zasłużony snajper pojawi się na murawie.

- Przez całą swoją piłkarską karierę Paweł pracuje na to, by godnie pożegnać się z kibicami i całą naszą drużyną. Na pewno dostanie szansę na występ - przyznał opiekun "Białej Gwiazdy".

Na murawie powinien zameldować się również Marcin Wasilewski. Kontrakt 40-letniego defensora także wygasa z końcem sezonu, lecz Skowronek nie chciał odnosić się do przyszłości "Wasyla".

- Marcin jest do naszej dyspozycji. Jest zdrowy i pali się do gry. Myślę, że jutro otrzyma kolejną szansę. O to, czy jest to jego ostatni mecz, trzeba pytać już samego Marcina i zapewne w sobotę padną takie pytania - przyznał wiślacki trener.

Skowronek nie wykluczył także występu piłkarzy, którzy po zakończeniu rozgrywek pożegnają się z klubem.

- Oczywiście, ustalając skład patrzymy przez pryzmat przyszłości, ale ci piłkarze, którzy są zdrowi, są do dyspozycji i biorę ich pod uwagę - stwierdził.

W tym sezonie już szósty raz z rzędu mistrz Polski osiągnął średnią poniżej dwóch punktów na mecz. Jak na tę sprawę patrzy Skowronek?

- By w futbolu osiągać dobre wyniki i walczyć o duże cele, trzeba być powtarzalnym. U nas średnia punktów w ostatnim czasie wzrosła, ale zabrakło kontynuacji. Wiadomo, jak ten sezon wyglądał. To wszystko się nie układało się od samego początku, dlatego Wisła nie walczy dziś o najwyższe cele. Ale to, jak przeszliśmy przez ten kryzys, powinno bardzo wzmocnić drużynę. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będziemy bardziej powtarzalni i osiągniemy lepszą średnią punktów na mecz. A do czego nas to doprowadzi? Zobaczymy - przyznał szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

Za rok z Ekstraklasą pożegna się tylko jedna ekipa. Dla niektórych drużyn może to być okazja na drobne eksperymenty i przetestowanie kilku młodych zawodników. Optyka Skowronka jest jednak zupełnie inna.

- Nie patrzymy na to w takich kategoriach. Jesteśmy w Wiśle Kraków. Ten klub powinien co sezon walczyć o wysokie cele, więc perspektywa tego, że spada tylko jedna drużyna, nas nie interesuje. Oczywiście, mamy w sobie dużo pokory i z tą pokorą będziemy mocno pracować w tym krótkim okresie przerwy, by zbudować taki zespół, który będzie mógł walczyć o więcej, niż w tym sezonie - deklaruje trenera Skowronek.

TB

Ekstraklasa - wyniki, terminarz, tabela

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy