Reklama

Reklama

​Wisła i Śląsk mogą mieć kłopoty. Zsyłka do rezerw bezprawna?

Wisła Kraków przesunęła do rezerw Radosława Cierzniaka, a Śląsk Wrocław Flavio Paixao, bo obaj podpisali umowy z innymi klubami. Okazuje się jednak, że kluby nie mogą tak postępować.

Wisła Kraków przesunęła do rezerw Radosława Cierzniaka, a Śląsk Wrocław Flavio Paixao, bo obaj podpisali umowy z innymi klubami. Okazuje się jednak, że kluby nie mogą tak postępować.

Cierzniak do lipca jest zawodnikiem Wisły Kraków, ale zgodnie z prawem podpisał umowę z Legią Warszawa, która wejdzie w życie latem. Identycznie wygląda sytuacja z Flavio Paixao, piłkarzem Śląska, który od lipca będzie graczem Lechii.

I Wisła, i Śląsk nie chciały się pogodzić z takim obrotem sprawy i przesunęły zawodników do drużyn rezerwowych, gdzie mają spędzić najbliższe pół roku. Wydawało się, że jedynym ratunkiem może być dla nich wykupienie (odpowiednio przez Legię i Lechię), ale jest też inna opcja.

Zawodnicy mogą się bowiem zgłosić do odpowiednich organów, by zaskarżyć decyzję klubów. A zgodnie z wykładnią, jaką usłyszeliśmy, w tym przypadku piłkarz może zostać zesłany do rezerw tylko ze względu na słabą formę. To oznacza, że degradacja za podpisanie umowy z innym zespołem jest bezprawna.

Reklama

Na ogół, gdy dochodzi do konfrontacji, kluby próbują udowodnić, że zawodnik nagle zaczął grać bardzo słabo. - Tak, tylko wówczas np., trener danego zespołu musi kłamać, a nie każdy chce to robić - mówi osoba, która zna się na podobnych sprawach.

W tej sytuacji Wisła i Śląsk dodatkowo skomplikowały sobie sytuację.

Tadeusz Pawłowski, trener krakowian przyznał bowiem otwarcie, że odsunięcie Cierzniaka to nie jest jego decyzja, ale zarządu Wisły. Do tego kilka dni temu mówił: - W naszej bramce zdecydowanym numerem jeden jest Radosław Cierzniak.

Na formę Pixao nie narzekał też Romuald Szukiełowicz. Tłumacząc zesłanie Portugalczyka do rezerw wspominał raczej o jego nielojalności i podpisaniu umowy z Lechią.

Autor: Piotr Jawor

Przeczytaj więcej na ten temat

Tomasz Frankowski: Traktowanie piłkarzy w Polsce? To jakaś patologia!

Legia nokautuje Lecha i Wisłę na rynku transferowym. Jaka będzie reakcja?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy