Reklama

Reklama

Wisła - Cracovia 1-2. Oceny po derbach Krakowa

Po takim meczu nie można się do nikogo przyczepić! Piłkarze Wisły i Cracovii stworzyli fenomenalne widowisko przy ul. Reymonta i zasłużyli na same "piątki" i "czwórki".

WISŁA KRAKÓW

Radosław Cierzniak 4 - przy bramkach bez szans. Kilka razy uratował skórę kolegom.

Boban Jović 4 - kilka razy urwał się prawą stroną i zwiększył zagrożenie przy bramce Cracovii. W obronie bez błędów.

Arkadiusz Głowacki 4+ - bardzo agresywny, ale w derbach to podstawa. Już w pierwszej połowie ukarany żółtą kartką i później musiał grać dużo ostrożniej. W końcówce nie wytrzymał i zagotowała mu się głowa - ostro starł się ze Sretenoviciem.

Richard Guzmics 4 - uważny w defensywie. Przy ofensywnych stałych fragmentach gry wchodził w pole karne Cracovii, ale nawet nie oddał strzału.

Reklama

Maciej Sadlok 4 - często podłączał się do ofensywy. Zarobił żółtą kartkę, a mimo to nie odpuszczał. W ostrych spotkaniach spisuje się bardzo dobrze, tak też było tym razem.

Alan Uryga 4- - wolniejszy od kolegów, często nie nadążał za szybkimi akcjami Cracovii. Mimo tego kilka razy wyłuskał piłkę gościom. Na plus gra głową.

Krzysztof Mączyński 4+ - wypracował gola, a później zanotował poważną stratę. Bardzo dobrze jednak rozprowadzał piłki, a w przeciwieństwie do Urygi - grał głównie do przodu.

Maciej Jankowski 4 - zgrał głową do Brożka przy golu, a w drugiej połowie zmarnował dwie doskonałe sytuacje. Po godzinie zmienił go Donald Guerrier.

Łukasz Burliga 4 - w 31. minucie zszedł z lewej strony do środka i uderzył z dystansu, a piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Jak zwykle agresywny i dynamiczny.

Rafał Boguski 4 - w pierwszej połowie miał jedno doskonałe podanie, po którym Brożek wyszedł na świetną okazję. Później trochę przygasł.

Paweł Brożek 4+ - najlepszy piłkarz Wisły. Strzelił gola, był bardzo aktywny, choć  kilka razy złapany na spalonym.

Donald Guerrier 3 - zagrał pół godziny, ale nie pokazał niczego szczególnego. Słaba zmiana.

CRACOVIA

Grzegorz Sandomierski 4+ - przy golu Pawła Brożka nie miał nic do powiedzenia. Później często ratował kolegów przed stratą kolejnych bramek. Jak na przykład po precyzyjnym rzucie wolnym Macieja Sadloka.

Deleu 5 - czego więcej można oczekiwać od bocznego obrońcy? Strzelił gola i kilka razy pokazał się z dobrej strony. Występ zdecydowanie na plus.

Sreten Sretenović 4 - zastąpił w wyjściowym składzie pauzującego za kartki Piotra Polczaka. Zagrał dobrze, choć w drugiej połowie zanotował jedną poważną stratę.

Hubert Wołąkiewicz 4 - był niepewny. To on zawinił przy golu Pawła Brożka. Później jednak coraz lepszy i kilka razy naprawiał błędy kolegów.

Paweł Jaroszyński 4+ - koncentrował się głównie na defensywie. W drugiej połowie przeprowadził groźny rajd, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Miroslav Czovilo 4 - wygrał głowę przy golu Deleu, dostał też żółtą kartkę. Spełniał wszystkie obowiązki defensywnego pomocnika, wygrał też dużo główek.

Damian Dąbrowski 5 - z każdym meczem coraz lepszy. W środku pola bardziej widoczny od Miroslava Czovili. Był wszędzie - pod bramką rywali, ale też we własnym polu karnym.

Mateusz Cetnarski 5 - zszedł z boiska po niespełna godzinie, ale to był jego bardzo dobry mecz. Zanotował asystę przy golu Rakelsa. Jeden z najlepszych w drużynie Cracovii.

Erik Jendriszek 4 - potrafi utrzymać się przy piłce i to jego największy atut. W drugiej połowie strzelał z dystansu, ale jego uderzenie obronił Cierzniak.

Deniss Rakels 5- strzelił gola, choć był na spalonym. W kolejnych fazach meczu jeden z najlepszych na boisku. Nie bał się pojedynków jeden na jednego, strzelał, podawał... Świetny mecz.

Marcin Budziński 4+ - w pierwszej połowie uderzył mocno z dystansu. Kilka razy imponował też spokojem w przyjęciu i rozegraniu. Kolejny dobry mecz.

Bartosz Kapustka 4 - tym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Przeprowadził kilka rajdów, ale nie zagroziły one bezpośrednio bramce Cierzniaka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL