Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wisła będzie grać w Krakowie? Prezydent miasta Jacek Majchrowski ma propozycję

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wyszedł z propozycją do władz Wisły Kraków, aby klub nadal mógł rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ul. Reymonta.

Wisła jest poważnie zadłużona, a w gronie wierzycieli znajduje się m.in. Urząd Miasta Krakowa, od którego klub wynajmuje stadion przy Reymonta. Władze miasta domagały się, aby klub spłacił cześć zadłużenia, które wynosi ok. 6,5 miliona złotych. W piątek Wisła zapłaciła milion, ale władze miejskie stały na stanowisku, że należy jeszcze zapłacić 3,9 mln, a Wisła takich pieniędzy nie ma.

Nad klubem zawisło więc widmo konieczności rozgrywania meczów poza Krakowem. Rozpoczęto nawet negocjacje w tej sprawie.

Propozycję rozwiązania problemu podał prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski.

Reklama

- Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie - napisał na Facebooku.

Gdyby władze Wisły zgodziły się na takie rozwiązanie, miasto podpisałoby umowę dzierżawy stadionu na kolejny rok. Jest jednak warunek: przed każdym meczem klub będzie wpłacał miastu kwotę za wynajem stadionu. - To pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności - podkreślił Jacek Majchrowski.

Prezydent miasta ma nadzieję, że kibice będą naciskać na władze klubu, aby zdecydowały się przyjąć powyższe warunki.

- Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie - napisał prezydent Krakowa.

Kibice "Białej Gwiazdy" zaangażowali się w pomoc dla klubu. Zbierają pieniądze na spłatę zadłużenia, zamierzali także przeprowadzić manifestację pod Urzędem Miasta, ale po oświadczeniu prezydenta Krakowa zaplanowana na piątek akcja została odwołana.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy