Reklama

Reklama

Wielka kasa! Wisła traci kolejnego lidera! Co się dzieje?

To wielki cios dla Wisły Kraków. Po odejściu najlepszego piłkarza ofensywnego Yawa Yeboaha, tym razem z Reymonta żegna się lider drugiej linii Aschraf El Mahdioui. Przeniesie się najpewniej do Al-Taawon z ligi Arabii Saudyjskiej.

El Mahdsioui odchodzi. Wisła nie może go zatrzymać

Wisła nie jest w stanie zatrzymać Aschrafa El Mahdiouiego, z powodu klauzuli odstępnego w kontrakcie. Nieoficjalnie wiadomo, że odstępne jest na poziomie 2-2.5 mln euro, a więc na Aschrafie "Biała Gwiazda" zarobi jeszcze więcej niż na Yeboahu, który do Columbus Crew został sprzedany za 1.82 mln euro. W ten sposób klub zarobi rekordowe cztery miliony euro, co nie zdarzyło się od ery Tele-Foniki, gdy Wisła sprzedała za 3.8 mln euro Marcelo Guedesa Filho do PSV Eindhoven.

Reklama

Kibice martwią się, jak poradzi sobie zespół w lidze bez Aschrafa

Zatem klub osiągnął niewątpliwie wielki sukces finansowy. Kibiców martwi natomiast, co będzie z zespołem po stracie dwóch liderów, skoro nawet w składzie z nimi wiślakom zdarzało się często przegrywać. Fani wyliczają, że bez Aschrafa Wisła wygrała zaledwie jeden mecz!

Marokańczyk z holenderskim paszportem trafił na Reymonta latem ubiegłego roku, pozyskano go z AS Trenczyn na zasadzie wolnego transferu. Od razu imponował nie tylko wybieganiem - w każdym meczu pokonywał 13 km, ale też przeglądem pola, odbiorem, a ostatnio także strzałem z dystansu. Wszystko na to wskazuje, że pożegna się z Wisłą przepiękną bramką z 30 m, jaką 17 grudnia strzelił Bruk-Betowi Termalice.

Aschraf miał koronawirusa

El Mahdioui nie poleciał z drużyną na obóz do Turcji, dokąd wiślacy udali się w miniony piątek (14 stycznia),choć znalazł się w kadrze zespoły na to zgrupowanie.

Początkowo było to spowodowane koronawirusem, ale okres kwarantanny upłynął 16 stycznia i piłkarz nie dołączył do zespołu. Wszystko na to wskazuje, że trwają formalności związane z transferem zagranicznym.

Wiadomo też, że Wisła ma już kilku kandydatów na zastąpienie Aschrafa. Ze sprowadzeniem zastępcy czeka, aż transfer zostanie załatwiony.

Michał Białoński, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy