Reklama

Reklama

Trudna sytuacja Wisły przed meczem o życie. Cztery znaki zapytania

Dwóch kontuzjowanych i czterech pod znakiem zapytania - w Wiśle Kraków sytuacja kadrowa przed meczem z Radomiakiem jest daleka od idealnej. Spotkanie Radomiak - Wisła Kraków w niedzielę o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Sport, relacja na Sport.Interia.pl.

Nie tak wyobrażał sobie przygotowania do kluczowego meczu Jerzy Brzęczek. Co prawda szkoleniowiec od tygodni nie może liczyć na kontuzjowanych Jakuba Błaszczykowskiego i Alana Urygę, ale teraz doszły mu cztery kolejne problemy.

Gieorgij Żukow, Zdenek Ondraszek, Marko Poletanović i Joseph Colley nie są pewni wyjazdu na spotkanie do Radomia. Dwóch pierwszych zaatakowała grypa żołądkowa, ale powoli już dochodzą do siebie. - Dopiero dzisiaj uczestniczyli w zajęciach z całym zespołem - wyjaśnia trener Brzęczek.

Z kolei Coley i Poletanović leczą urazy po ostatnim spotkaniu z Jagiellonią (0-0). Ten Serba wydaje się groźniejszy, ponieważ musiał upuścić boisko już w pierwszej połowie. Badania lekarskie nie wykazały jednak uszkodzenia mięśnia i możliwe, że również będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz Radomiakiem.

Reklama

- Poletanović i Colley cały tydzień trenowali indywidulanie i dziś pierwszy raz wyszli na boisko, ale również nie ćwiczyli z zespołem. Dopiero w sobotę zadecydujemy, czy będą do naszej dyspozycji, czy nie - zaznacza Brzęczek.

Szkoleniowiec nie wyklucza, że do Radomia weźmie nie 20, ale 21 zawodników, a decyzję o kształcie kadry podejmie dopiero w dniu meczu. Jest pewne, że Brzęczek nie będzie mógł skorzystać również z Luisa Fernandeza, który został zawieszony do końca sezonu.

Na dwie kolejki przed końcem Wisła jest na miejscu spadkowym i traci trzy punkty do Śląska Wrocław i cztery do Zagłębia Lubin. W Radomiu "Biała Gwiazda" gra więc o życie, bo porażka sprawi, że już w niedzielę pożegna się z Ekstraklasą. Podobny scenariusz nie jest wykluczony także w przypadku remisu.

Jeśli piłkarze Brzęczka jednak wygrają z Radomiakiem, to wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, gdy krakowianie podejmują Wartę Poznań.

Radomiak - Wisła Kraków. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Spotkanie Radomiak - Wisła Kraków w niedzielę o godz. 17.30. Transmisja w Canal+ Sport, relacja na Sport.Interia.pl.

PJ


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama