Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Trener Warty liczy na wyeliminowanie Wisły

Trener piłkarzy Warty Poznań Czesław Owczarek po cichu liczy, że jego podopieczni sprawią niespodziankę i wyeliminują z Pucharu Polski Wisłę Kraków. Zdaje sobie jednak sprawę z różnicy, jaka dzieli oba zespoły.

Poznański pierwszoligowiec po wyeliminowaniu w 1/16 finału Pucharu Polski Podbeskidzia Bielsko-Biała (1-0), ma apetyt na wyrzucenie z rozgrywek kolejnej ekipy z ekstraklasy. Poprzeczka została zawieszona jednak bardzo wysoko - do stolicy Wielkopolski przyjedzie Wisła Kraków.

- Na pewno podejdziemy do tego spotkania by wygrać i wyeliminować Wisłę z pucharu, a nie tylko ją postraszyć. Zdaję sobie sprawę, że między zespołami, przynajmniej teoretycznie, jest różnica klas, ale postaramy się, by na boisku nie było jej widać. Cieszę się, że na 100-lecie klubu, które właśnie obchodzimy, trafił się nam tak renomowany rywal - powiedział Owczarek.

Reklama

Jak dodał, Wisła może formą w rozgrywkach ekstraklasy na razie nie zachwyca, ale też gromadzi punkty i nie ma zbyt wielkiej straty do czołówki. Owczarek podkreślił, że mocną stroną krakowskiego zespołu są przede wszystkim indywidualności, które potrafią przesądzić losy spotkania.

- My te indywidualności musimy po prostu wyeliminować. Pod względem umiejętności czysto technicznych to drużyna bardzo zaawansowana, więc naszym atutem może być tylko mądrze grający kolektyw. Ważna będzie skuteczność, bo sytuacji bramkowych może być niewiele i trzeba będzie umieć je wykorzystać - zaznaczył Owczarek.

Atutem Warty może być też ostatnie wysokie ligowe zwycięstwo nad Kolejarzem Stróże (4-0). - Na pewno to podniesie morale piłkarzy, ale to nie jest tak, że mamy teraz głowy w chmurach. Wręcz przeciwnie, latamy nisko nad ziemią. Musimy jeszcze pokazać charakter i utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Kilka razy nam się to nie udało - podkreślił Owczarek.

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski Warty z Wisłą rozegrany zostanie we wtorek o godz. 15.30. - Mecz będzie mogło obejrzeć cztery tysiące kibiców. Zainteresowanie jest spore, choć wiadomo, że środek tygodnia i tak wczesna pora nie sprzyja wysokiej frekwencji - powiedział rzecznik Warty Hubert Niedzielski. W telewizji spotkanie pokaże Orange Sport.

Dla Wisły to kolejny mecz pucharowy w Wielkopolsce. W 1/16 finału w podpoznańskim Luboniu pokonali trzecioligowego Lubońskiego 5-0.

Zobacz terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Warta Poznań | Puchar Polski | Czesław Owczarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje