Reklama

Reklama

​Trener Krunoslav Jurczić: To Wisła Kraków zmieniła warunki umowy

Wisła Kraków zarzucała Jurcziciowi, że to z jego winy umowa nie została podpisana. Trener przedstawia jednak inną wersję. - Byliśmy już praktycznie dogadani, ale później chcieli zmienić niektóre rzeczy, więc się spakowałem i wróciłem do Zagrzebia - mówi szkoleniowiec portalowi 24sata.hr.

Jurczić przyjechał do Krakowa uzgodnić warunki kontaktu i złożyć podpisać. W sobotę jednak zrezygnował z objęcia stanowiska.

- Rano mieliśmy podpisać umowę, ale w sobotę trener oświadczył, że tego nie zrobi i wyjeżdża do Chorwacji. Przyczyn nie podał. To działanie wysoce nieprofesjonalne. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że jednego dnia podajemy sobie rękę, a drugiego trener postanawia wyjechać - mówił na niedzielnej konferencji Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły.

Inną wersję przedstawia jednak Jurczić:

Reklama

- Byłem w Krakowie przez trzy dni, zobaczyłem bazę. Porozumiałem się z Wisłą w sprawie kontraktu, ale później ludzie z klubu chcieli zmienić niektóre warunki, więc w końcu zrezygnowałem - podkreśla szkoleniowiec.

Jurczić jako piłkarz zdobył z reprezentacją Chorwacji brązowy medal na mistrzostwach świata we Francji. Łącznie wystąpił w kadrze w 21 meczach. Grał na pozycji pomocnika.

Po zakończeniu kariery został trenerem. Trzykrotnie prowadził Dinamo Zagrzeb i trzy razy zdobył z nim mistrzostwo. Wprowadził także zespół do Ligi Mistrzów, ale w tych rozgrywkach Dinamo spisało się fatalnie - przegrało wszystkie spotkania, a Jurczić został zwolniony po porażce 1-7 z Olympique Lyon.

Zamiast Jurczicia Wisła zatrudniła Dariusza Wdowczyka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy