Partner merytoryczny: Eleven Sports

Ta wiadomość zaboli kibiców Wisły Kraków. Bolesna diagnoza przed hitem. "Nie podołał"

Wielkie zmiany po nieudanym sezonie objęły wiele obszarów Wisły Kraków. Wraz z końcem rozgrywek z klubem rozstał się Kiko Ramirez. Oprócz niego "Białą Gwiazdę" opuścił też zatrudniony przez niego trener, Albert Rude. Ramirez w ostatnim wywiadzie podzielił się przemyśleniami na temat kompletnie nieudanej końcówki sezonu. Hiszpan nie miał oporów przed "wbiciem szpilki" w swój były klub. - Praca w Wiśle jest trudna - zaczął.

Kiko Ramirez uderzył w Wisłę Kraków
Kiko Ramirez uderzył w Wisłę Kraków/Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Fatalna końcówka sezonu, rozczarowanie z powodu braku awansu do Ekstraklasy, a do tego niejasna sytuacja finansowa. O tym, jak wymagająca potrafi być praca w Wiśle Kraków boleśnie przekonał się pod koniec minionej kampanii Kiko Ramirez. Pomimo triumfu w finale Pucharu Polski, który z kolei umożliwił Wiśle udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, dyrektor sportowy rozstał się z "Białą Gwiazdą".

Były dyrektor sportowy wbił szpilkę w Wisłę Kraków. "Drużyna była źle zarządzana"

Od zakończenia sezonu 2023/24 Wisła Kraków przechodzi gigantyczne przemiany, które objęły zarówno kadrę, jak i kierownictwo klubu. Oprócz Kiko Ramireza z "Białą Gwiazdą" rozstał się także Albert Rude. Skład został uszczuplony już o dziewięciu graczy, a na ich miejsce klub sprowadza nowych. Niektóre z transferów, na czele z Billelem Omranim okazały się kompletnymi niewypałami. Obwiniono o nie właśnie byłego dyrektora sportowego. 

Hiszpan udzielił wywiadu redakcji "Meczyki.pl", w którym podzielił się przemyśleniami na temat problemów trapiących "Białą Gwiazdę", a także błędów, jakie popełniono m.in. przy planowaniu kadry. 

Praca w Wiśle jest trudna. Sytuacja ekonomiczna i sportowa nie sprzyja zatrudnianiu zawodników. Ogólnie jestem zadowolony, ale nie do końca. Zdobyliśmy Puchar Polski, ale ostatecznie nie znaleźliśmy drogi do Ekstraklasy. Generalnie transfery dawały impuls, ale niewystarczający. Drużyna była źle zarządzana w ostatniej fazie sezonu ligowego. Otoczenie nie pomogło

~ zdradził Kiko Ramirez

- Zimowe transfery były uwarunkowane aspektem ekonomicznym. Kontuzje zmusiły nas do podjęcia ryzyka. Biorę na siebie za to część odpowiedzialności, ale... nie całą - dodał w kontekście nieudanych inwestycji Wisły.  

Albert Rude rozczarował Kiko Ramireza. "Nie podołał w I lidze

Hiszpan zdradził, że to on w pełni odpowiadał za zatrudnienie Alberta Rude. Szkoleniowiec nie sprawdził się w Krakowie, a Ramirez między słowami przyznał, że i jego trener mocno rozczarował. 

- W 100 procentach uczestniczyłem w jego zatrudnianiu. To zaskakujące, że wiedział, jak konkurować w Pucharze Polski, ale nie podołał w I lidze - przyznał były dyrektor sportowy Wisły Kraków. 

Tomasz Hajto: Sportowcy powinni zająć się piłką, a nie wkraczać w politykę. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

W Krakowe trwają intensywne przygotowywania do dwumeczu w kwalifikacjach do Ligi Europy. Pierwszym rywalem na drodze "Białej Gwiazdy" jest KF Llapi. W czwartek "Biała Gwiazda" podejmie zespół z Kosowa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. 

Kiko Ramirez/MICHAL KLAG/REPORTER/East News
Kiko Ramirez, Albert Rude i Jarosław Królewski z Wisły Kraków/MICHAL KLAG/REPORTER/East News
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem