Reklama

Reklama

  • 1 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 2 .Stal Mielec (1 pkt.)

Szymon Jadczak: Jakub Meresiński nie spłaca chwilówek

Trzy tygodnie po sfinalizowaniu sprzedaży Wisły Kraków Jakubowi Meresińskiemu, nie milkną kontrowersje wokół nowego właściciela. Kolejne rewelacje co do jego finansów podaje Szymon Jadczak na swoim blogu "Pisane na ostro". Według dziennikarza, Meresiński zadłużony jest w trzech firmach pożyczkowych.

Lotto Ekstraklasa - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Już wcześniej pojawiały się doniesienia o niepewnych źródłach, z których Meresiński mógłby czerpać pieniądze, za które kupił zespół byłego mistrza Polski. Trochę światła na finanse biznesmena i jego firmy „Projekt- gmina.pl” rzucił dziennikarz Szymon Jadczak.

Dotarł do informacji, że właściciel Wisły zadłużony jest w firmie udzielającej kredytów pod zastaw samochodów. Według niego firma „Projekt-gmina.pl” wzięła ponad 200 tys. zł pożyczki w „Auto Cash Back”. Kredyt udzielony został pod zastaw luksusowego Porsche Panamera z 2014 roku, który należał do Meresińskiego.

Reklama

Na rynku samochodowym ten model Porsche kosztuje od 200 do 600 tysięcy złotych. W tym przedziale mieści się zapewne kwota, którą dostał biznesmen. Auto ma być zarejestrowane w Pruszkowie.

Oprócz powyższego zobowiązania właściciel „Białej Gwiazdy” ma ponoć długi w dwóch firmach udzielających chwilówek. Od „Providenta” w 2006 roku wziął 2000 zł, a później kolejną -  1000 zł w "Euro Providusie".

Właściciel bloga informuje, że długi nie zostały spłacone, urosły do kwoty 6500 zł i przejęła je firma windykacyjna. Dziennikarz próbował te informacje zweryfikować u samego Meresińskiego, jednak ten w rozmowie telefonicznej nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące jego zobowiązań finansowych.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub Meresiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje