Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (6 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Strategiczna misja Wisły - zatrzymać Stilicia

W grudniu strategicznym zadaniem dla Wisły będzie nakłonienie Semira Stilicia do przedłużenia umowy. Misja to trudna, bo w klubowej kasie nie przelewa się, a chętnych do przejęcia Bośniaka nie brakuje. Całe szczęście, wiślacy wzięli się za nią już teraz.

Klub poinformował, że dyrektor sportowy Zdzisław Kapka usiadł dziś do stołu negocjacyjnego z Semirem. Stilić podkreślił, że dobrze czuje się w Wiśle.

Reklama

Atutami "Białej Gwiazdy" na dzisiaj nie są finanse, nie stać jej np. na zaoferowanie kontraktu w wysokości pół mln euro rocznie, ile byłaby w stanie zapłacić Legia, czy Lech. Mocne strony krakowian są takie, że tu Semir czuje się jak ryba w wodzie. Drużyna jest budowana wokół niego, a Franz Smuda zdaje się być stworzonym trenerem dla Stilicia.

Semir odpłaca się świetną postawą. Spośród 26 bramek, jakie w tym sezonie zdobyła Wisła, Bośniak maczał palce aż przy 16!

"Biała Gwiazda" zrobiła się nawet zależna od Stilicia. Jeśli on gra świetnie, to zespół dostaje skrzydeł i wygrywa. Jeśli Semirek nie ma dnia, to krakowianie kończą remisem, bądź nawet porażką.

Pewne jest jedno - od czasów Mirosława Szymkowiaka, czy jeszcze wcześniejszych - Ryszarda Czerwca, Wisła nie miała takiego playmakera. Teraz należy do wąskiego grona zespołów w Ekstraklasie, które dysponują reżyserem gry. Ma go jeszcze Śląsk Wrocław w osobie Sebastiana Mili, ma Legia Miroslava Radovicia, choć to nieco inny typ pomocnika i ma Lech Kaspra Hamalainena. Tomasz Podgórski z Piasta obniżył loty, a pozostałe ekipy muszą sobie radzić bez rasowego rozgrywającego.

Wróćmy jednak do Semira i jego Wisły. Dotychczasowa umowa Bośniaka z "Białą Gwiazdą" wygasa w czerwcu 2015 roku, zatem już 1 stycznia będzie mógł związać się z ewentualnym nową pracodawcą kontraktem wchodzącym w życie 1 lipca.

O mocnych stronach Wisły w negocjacjach ze Stiliciem już było, spójrzmy zatem na te słabsze. Nasz bohater ma 27 lat, więc to właściwa pora na podpisanie najpoważniejszego kontraktu w życiu. Wisła będzie chciał przedłużyć współpracę o cztery lata, a w wieku 31 lat kokosów się już nie dostaje, chyba że w egzotycznych ligach. Pamiętajmy, iż możliwy jest również taki scenariusz, że Wisła podpisuje nowy, długoterminowy kontrakt z Semirem, a później sprzedaje go ze sporym zyskiem.

Pewne jest jedno - piłkarze tacy jak Semir Stilić nie są łatwi do zastąpienia nie tylko dla wiślaków, ale dla każdego klubu z naszej ligi.


Sprawdź formę Semira Stilicia i innych wiślaków!

Dowiedz się więcej na temat: Semir Stilić | Wisła Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje