Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Smuda przed derbami: Nie ma co mieszać. Gramy w otwarte karty

Trener Wisły Kraków Franciszek Smuda w sobotę po raz pierwszy zasiądzie na ławce trenerskiej podczas wielkich derbów Krakowa (sobota, godz. 18). - Nie ma co mieszać, co będę kłamał? Prawdopodobnie będzie to ta sama jedenastka, co ostatnio - powiedział Smuda, pytany o skład Wisły na mecz z Cracovią.

Franciszek Smuda, mimo że był już wcześniej trenerem Wisły, nie miał dotąd okazji kierować zespołem podczas derbów Krakowa. - To są derby. Nawet obcokrajowcy wiedzą o prestiżu meczu z Cracovią i każdy potraktuje go poważnie. Pamiętam, że po zwycięstwie na stadionie Cracovii, za trenera Maaskanta, zawodnicy zagraniczni, strzelając bramkę, bardzo się cieszyli - powiedział Smuda.  - Obojętnie o jakich derbach mowa, czy to Krakowa, Łodzi, czy Warszawy, to zawsze wiadomo, o co chodzi w tych meczach - dodał.

Jak powiedział szkoleniowiec "Białej Gwiazdy", "zaangażowanie na treningach w tym tygodniu było olbrzymie, ale tak jest od momentu objęcia zespołu. Ci, co ze mną pracowali, wiedzą, że mnie nie interesuje lenistwo, lekkomyślność, złe podejście. Mnie interesuje dobry wynik i gra. Wymagam, aby nie tylko w meczach zawodnicy dawali z siebie wszystko, ale również podczas treningów. Inaczej w trakcie rywalizacji też tego nie będzie".

Reklama

Smuda jest pewny, że jego piłkarze z odpowiednim nastawieniem podejdą do meczu derbowego.  - Walka na pewno będzie, tego nie można odmówić nikomu, ani Cracovii, ani Wiśle. Chłopcy automatycznie walczą więcej i są bardziej zmotywowani. Samą walką nie wygra się jednak meczu. Do tego niezbędne są umiejętności piłkarskie. Zobaczymy, kto więcej błędów popełni - powiedział Smuda.

- Jeżeli nie popełnimy żadnych błędów indywidualnych, to powinniśmy zapunktować - jest przekonany słynny Franz.

Co Smuda myśli o trenerze Cracovii Wojciechu Stawowym? - Wojtek jest młodym trenerem. Pamiętam, kiedy byłem tutaj w Wiśle pierwszy raz, to często rozmawialiśmy. Wojtek prowadził wtedy bodajże zespół juniorów - wspominał. - Mamy dobry kontakt i on wie, jaki futbol preferuję.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem derbowym nastraja pozytywnie, bowiem na dzień dzisiejszy żaden z piłkarzy nie narzeka na uraz. - Wszystko jest w porządku, każdy zawodnik jest zdrowy i gotowy do walki - powiedział Smuda.

W jakim składzie zagra Wisła? - Nie ma co mieszać, co będę kłamał? Kiedyś spotkałem się z sytuacją, iż dopiero przed wyjściem na rozgrzewkę wypisywano skład. To jest niepotrzebne. Uważam, że gramy w otwarte karty i mamy taki zespół na dzień dzisiejszy, z którego jestem zadowolony i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Prawdopodobnie będzie to ta sama jedenastka, co ostatnio - zakończył Smuda.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Cracovia - Wisła

Relacja z meczu Cracovia - Wisła dla urządzeń mobilnych

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama