Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Smuda o meczu z Widzewem: Moi piłkarze oczekiwali spacerku

- Mecz nie był łatwy, bo zawodnicy oczekiwali spacerku, a ja im mówiłem, że Widzew nawet w dziesiątkę będzie starał się zdobyć bramkę. I tak było - ocenił Franciszek Smuda, trener Wisły Kraków po zwycięstwie z Widzewem Łódź 3-0 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy.

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

- Aż się dziwię, że ten Widzew, szczególnie u siebie, przegrywa, bo ma paru doskonałych zawodników. Wydaje mi się, że łodzianie wyjdą z opresji i będą wygrywali - przekonywał Smuda.

- Cieszymy się z trzech punktów, zbieramy je systematycznie. Na razie to mamy w głowie, od grudnia będziemy się martwić nad wzmocnieniem kadry. Na wiosnę powinniśmy mieć silniejszy zespół - zapowiedział "Franz".

- Głowacki rano próbował zrobić rozruch, okazało się, że nie da rady grać. Nie było potrzeby ryzykować w tym spotkaniu, ważniejsze mamy w Bielsku-Białej - dodał trener Wisły.

- Donald Guerrier musi spróbować, jak pachnie z przodu gra w Europie, bo pierwszy raz gra w naszych warunkach. Wygląda na to, że lepszy z niego napastnik niż obrońca, czyli z wprowadzeniem jego jako defensora się pomyliłem. Donald grał już z Wolfsburgiem, widział na czym polega nowoczesny futbol. Na wiosnę powinien jeszcze lepiej grać - ocenił Smuda.

- Fani Widzewa skandowali moje nazwisko, to sympatyczne, ja zawsze byłem szanowany przez nich. Spędziłem tam wiele lat. Odnieśliśmy wiele sukcesów, mamy wiele dobrych wspomnień - powiedział były trener Widzewa.

- Piotrek Brożek zaczął grać na prawej pomocy, czasem pojawił się w ataku po to, żeby się rozgrzać. Później cofnąłem go do obrony. Zastanowię się, na jakiej pozycji go wykorzystać. Jest wszechstronny i na dodatek bardziej doświadczony, niż w poprzednich latach - stwierdził Franciszek Smuda.

- Mecz nie ułożył się jak sobie życzyliśmy - powiedział Rafał Pawlak, szkoleniowiec Widzewa. - Sami otworzyliśmy wynik Wiśle. Po stracie zawodnika ciężko nam było stworzyć sytuacje, by odwrócić losy spotkania. Próbowaliśmy strzelić gola kontaktowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje